Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 15 maj 2016

Chrystus wielokrotnie obiecywał, że ześle Ducha Świętego, który napełni serca uczniów i cały okrąg ziemi. Kiedy wstąpił do Ojca, wylał Go na cały Kościół i świat. Obietnica Jezusa została spełniona – nie jesteśmy sami. Przeżywając tę uroczystość zjednoczenia ze wszystkimi chrześcijanami, otwórzmy się na Jego natchnienia i dary. Nie zamykajmy naszych umysłów i serc. Niech umacnia nas Duch Prawdy, Duch Pocieszyciel. Trwajmy mocni w wierze. Prośmy Ducha Świętego o odnowę oblicza Kościoła, naszej parafii oraz o nowy zapał dla każdego i każdej z nas.

Wszystkim naszym jubilatom, przeżywającym w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego składamy dziś najserdeczniejsze życzenia – dużo zdrowia i obfitości Bożych łask na dalsze lata.

Jutro – drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła i święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Msze św. o 8.00 i 18.00.

Przychodźmy na nabożeństwa majowe – w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 15.30. Na majówkę zapraszamy – w poniedziałek szczególnie gimnazjalistów, we wtorek klasy III i IV, w środę klasy O, I, II, w czwartek klasy V i VI, w sobotę naszą młodzież. Bardzo smutno i przykro, że na majówkę przychodzi tak mało dzieci i młodzieży!. Prosimy, zachęćmy ich!!

Kandydatów do bierzmowania z klas II zapraszamy na spotkanie wyjątkowo w środę o 18.30.

Akademia Witkowicka zaprasza studentów, profesorów, lekarzy, nauczycieli na spotkanie przy kominku na temat: „Nauka i wiara” – w środę  – 18. V. – o godz. 20.15. Również w środę – spotkanie scholi o 17.00 i zespołu charytatywnego o 18.45.

W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W piątek – trzeci miesiąca – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu: czuwanie grupy modlitewnej do 19.00. O 19.15 – czuwanie młodzieży. Apel Jasnogórski z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 20.00 . Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

Spotkanie ANIMATORÓW ŚDM i chętnych, by włączyć się w ich przygotowanie – w piątek o 20.30!!!

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na majówkę o 17.30 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę  – Uroczystość Najświętszej Trójcy.

Nasze Seminarium Duchowne przy ul. Podzamcze 8 zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się 21. V. od 9.00 -15.00 – pod hasłem „Seminarium z pasją”. Podczas Dnia Otwartego każdy może wejść i zobaczyć „od środka” życie Seminarium.

Trwa peregrynacja symboli ŚDM (Ikona Matki Bożej oraz Krzyż). Nasz dekanat będzie przyjmował symbole w Krakowie jako pierwszy. Cała uroczystość będzie miała miejsce w parafii na Białym Prądniku  22 i 23. V /niedziela/poniedziałek/

Program: niedziela 22. V:
12:45 – uroczyste wniesienie symboli do kościoła – Msza święta z kazaniem.
14:00 – czuwanie młodzieży i osób, które przyjmują w swoich domach pielgrzymów.
14:30 – konferencja; 15:00 – śpiewana Koronka do Bożego Miłosierdzia przeplatana tekstami z Dzienniczka.
19:00 – 20:00 – taneczne uwielbienie (tańce lednickie)
20:00 – 21:00 – wieczorne czuwanie: śpiewy Taize, droga miłosierdzia, apel i adoracja krzyża – Hymn ŚDM
Poniedziałek 23. V – czuwanie grup modlitewnych z poszczególnych parafii dekanatu:
14:00 – 15:00 – Wola Zachariaszowska, Kraków-Witkowice
14:30 – 15:00 – delegacje ze szkół dekanatu i zakończenie peregrynacji.
W poniedziałek – 23. V – o 19.00 – będzie spotkanie z rodzinami przyjmującymi pielgrzymów.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała – pójdziemy w procesji z Jezusem Eucharystycznym ulicami naszej parafii tak, jak w ubiegłym roku: Dożynkową, Siewną, Natansona, Kuźnicy Kołłątajowskiej, Górnickiego, nową Głogową i Turowiec. Ołtarze, jak w minionym roku.

Wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą złożoną ofiarę, poświęcenie, kwiaty i sprzątanie  – szczerze za nich się módlmy.

Z okazji Zielonych Świąt życzymy wszystkim – a szczególnie naszym jubilatom – obfitości potrzebnych darów Ducha Świętego, które niech pomagają nam szczególnie na trudnych ścieżkach naszego życia z myślą A. Mickiewicza:

„Niech się twa dusza jako dolina położy,

A wnet po niej jak rzeka popłynie duch Boży.”