Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 8 maj 2016

Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wniebowstąpienie jest dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstania. Jezus powraca do Ojca. Jednocześnie zapewnia nas o swojej obecności w Kościele oraz o tym, że powróci powtórnie na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość przypomina nam również, że nasza ojczyzna jest w niebie. Prośmy dziś Boga, by umacniał naszą nadzieję i stale wskazywał drogę do domu Ojca. Pan Jezus wstąpił do nieba, ale nie zostawił nas samymi. Najpełniej spotykamy Chrystusa w czasie Eucharystii, kiedy karmi nas swoim Ciałem. Z tej radości rodzi się radosne świadectwo miłości względem każdego człowieka. Trwając z Maryją i Apostołami na modlitwie prośmy o potrzebne dary Ducha Świętego dla nas i całej naszej parafii.

Dziś – na Mszy św. o 11.30 – Rocznica I Komunii św. dzieci klas IV.

Również dziś – procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę.

Przychodźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 15.30. Na majówkę zapraszamy – w poniedziałek szczególnie gimnazjalistów, we wtorek klasy III i IV, w środę klasy O, I, II, w czwartek klasy V i VI, w sobotę naszą młodzież. Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!. Prosimy, zachęcajmy się wzajemnie. Rozdajemy piękne obrazki z sanktuariów Maryjnych.

W poniedziałek – rozpoczyna się septenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Kandydatów do bierzmowania z klas I zapraszamy na spotkanie we wtorek o 18.30.

W środę – spotkanie scholi o 17.00 – chętnych zapraszamy.

W piątek – wspomnienie NMP Fatimskiej.

W sobotę – święto św. Macieja, Apostoła.

W przyszłą niedzielę – uroczystość Zesłania Ducha Św.. Wszystkich naszych diamentowych, złotych i srebrnych jubilatów, przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową

w Zielone Święta – 15 maja – o godz. 11.30. Gdyby ktoś nie otrzymał zaproszenia – bardzo prosimy o zgłoszenie w tygodniu i również o przybycie.

Legioniści Chrystusa zapraszają na obozy letnie, w tym również obozy przetrwania – szczegóły na plakacie.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom za cudowny „biały tydzień” – składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Szczerze dziękujemy za udział w nabożeństwach majowych, adoracji, medytacji oraz za sprzątanie, kwiaty i każdą złożoną ofiarę a szczególnie za piękny klęcznik – dar rodziców dzieci I-Komunijnych.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni w sobotę od 8.30 – bardzo prosimy o pomoc.

Wszystkim życzymy – niech pragnienie nieba, czyli wiecznego szczęścia z Bogiem kieruje całym naszym życiem dedykując myśl L. Borosa:

„Gdzie płonie jeszcze mały płomyk nadziei

tam widać światło nieba.”