VI Niedziela Wielkanocna – 1 maj 2016.

Miłość to nadprzyrodzony dar Boga dla człowieka. Bez Boga nie jesteśmy wstanie pojąć czym jest miłość, każdy z nas jest powołany do miłości. Chrześcijańska świętość ma swoje odzwierciedlenie w Bożej Miłości. Nie możemy się zbawić i osiągnąć świętość sami, potrzebujemy innych ludzi, którzy nam w tym pomogą. Każdy dzień to kolejna szansa, by dawać ludziom miłość, która pochodzi od Jezusa Chrystusa. Bóg zachęca nas dzisiaj, abyśmy miłowali naszych braci „tak jak On sam nas umiłował”.
Z racji I niedzieli dziś adoracja Pana Jezusa w Eucharystii. Żywy Różaniec i wszystkich zapraszamy na majówkę połączoną ze zmianką o 15.30.

Dziś wielka radość całej naszej parafialnej wspólnoty i Szkoły Podstawowej nr 68 – ponieważ uczniowie klas III po raz pierwszy przyjmują Pana Jezusa do swojego serca. Składamy im najserdeczniejsze życzenia i pragniemy dzielić

z nimi tę chrześcijańską radość – otwierając i nasze serca – by Chrystus w nich zagościł.

W„Białym Tygodniu” – klasy III zaprasza Pan Jezus codziennie na Mszę św. o 18.00 a we wtorek o 11.30 i w sobotę na zakończenie o 9.00.

W poniedziałek, wtorek i środę – przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

Przychodźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele i uroczystości o 15.30. Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!. Prosimy, by rodzice zachęcali swoje dzieci.

We wtorek – 3. majaUROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI, głównej patronki naszej Ojczyzny. Odnowimy Akt Zawierzenia Matce Bożej – Jasnogórskie Śluby Narodu. Msze św. jak w każdą niedzielę.

W środę – święto św. Floriana, męczennika, patrona Krakowa – spotkanie scholi o 17.00.

W I czwartek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera – o 17.00 „Godzina święta” połączona z majówką o 17.30. O 18.45 spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii.

W I piątek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 7.00 i 18.00.

O 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.

Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy „obowiązkowo” – kandydatów do bierzmowania z klas I i II gimnazjum. Po Mszy św. spotkanie lektorów. Okazja do spowiedzi św. dorosłych i młodzieży w czwartek i piątek – od godz. 17.15.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec połączony z majówką i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. Zaraz po Mszy  św. – „Wieczór Jana Pawła II”.

W przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i Św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski, naszej archidiecezji i naszego metropolity X. Kardynała Stanisława Dziwisza – w duchu wdzięczności ogarnijmy go naszą modlitwą. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia – obfitości Bożych łask.

W przyszłą niedzielę – na Mszy św. o 11.30 – Rocznica I Komunii św.. Spotkanie rodziców i dzieci klas IV w środę o 16.30. Spowiedź w I piątek od 15.30.

Gmina Zielonki zaprasza na uroczystości 1050. rocznicy chrztu Polski z Mszą św. w parku wiejskim – 3.V. – o 15.00. Szczegóły na plakacie.

Wszystkich naszych jubilatów, czyli przeżywających w tym roku 60,50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową w Zielone Święta – 15 maja o godz. 11.30. Gdyby do kogoś przeżywającego w tym roku jubileusz nie dotarło zaproszenie w tym tygodniu – bardzo prosimy o zgłoszenie.

Wszystkim, którzy trudzili się w tym tygodniu – szczególnie przygotowując naszą świątynię do uroczystości pierwszokomunijnej – składamy z głębi serca płynące „Bóg zapłać”. Serdeczne podziękowanie udział w procesji na rozpoczęcie majówek, za każdą złożoną ofiarę i sprzątanie.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni w sobotę od 8.30 – bardzo prosimy o pomoc.

Jeszcze raz serdeczne życzenia i gratulacje, szczególnie dla dzieci klas III, dla ich rodziców i rodzin, dla wszystkich gości i całej wspólnoty parafialnej. Niech Matka Najświętsza w te piękne majowe dni otacza nas wszystkich płaszczem swojej szczególnej opieki, nie bójmy się pobożności Maryjnej, bo jak mówi arabskie przysłowie:

„Miłość matki nie starzeje się”.