V Niedziela Wielkanocna – 24. 04. 2016.

Chrystus zmartwychwstały obdarza swoją miłością, uzdalnia do niej nasze serca i strzeże w nas tego daru, po którym świat może Go rozpoznać. Prawdziwa miłość nie jest możliwa bez Chrystusa, dlatego każdej niedzieli do Niego przychodzimy, Jego uwielbiamy i Jego prosimy, by nas obdarzył swymi łaskami. Kościół rozwija się i rośnie przez wiarę, słuchanie słowa Bożego i miłość. Świat może rozpoznać Chrystusa tylko przez świadectwo Jego wyznawców. Niech usłyszane dziś słowo Boże sprawi, byśmy wzrastali w wierze i miłości i doszli do świętego Jeruzalem zbawionych.

Zakończył się Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej – dziękując za powołanych – módlmy się wytrwale o powołania szczególnie z naszej parafii – niech Boży apel znajdzie pozytywny odzew w sercach naszej młodzieży.

W poniedziałek – święto św. Marka, Ewangelisty.

W środę – spotkanie scholi o 17.00 – na chętne dzieci cierpliwie oczekujemy.

W piątek – święto św. Katarzyny ze Sieny, doktora Kościoła i patronki Europy. Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. Rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

W sobotę – wspomnienie św. Piusa V, papieża. Spowiedź św. dzieci pierwszokomunijnych: o 9.00 .

Również w sobotę – pierwsze nabożeństwo majowe z procesją o 17.30. Prosimy o udział: małe dzieci do sypania kwiatów,  niosących feretrony i chorągwie. Nabożeństwa majowe codziennie o 17.30 a w niedzielę i święta o 15.30.  Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem na wszystkich – szczególnie na dzieci i młodzież – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!.

W przyszłą niedzielę – 1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika –  w naszej świątyni – dzieci klas III przystąpią po raz pierwszy do Komunii św.. na Mszy św. o 11.30.  Ponieważ do I Komunii przystąpi ponad 40 dzieci bardzo prosimy parafian,  by w tą niedzielę przyszli na Mszę św. o innej godzinie.

Dzieci klas III i ich rodziców zapraszamy na próby przygotowujące do I Komunii św. – we wtorek i czwartek o godz. 16.30.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Markom i Katarzynom składamy serdeczne życzenia – wielu potrzebnych łask.

Już dziś wszystkich naszych jubilatów, czyli przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową w Zielone Święta – 15 maja o godz. 11.30.

Zachęcamy do poczytania prasy katolickiej i Pisma św..

W odpowiedzi na apel papieża Franciszka o braterską solidarność z Ukrainą nasz X. Kardynał prosi dziś diecezjan o modlitwę w ich intencji oraz o ofiary do puszek na pomoc dla nich.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza dzieci, młodzież i studentów naszej parafii na wakacje z wartościami – szczegóły na plakacie.

Serdeczne „Bóg zapłać” – za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii- szczególnie za sprzątanie, kwiaty i za każdą złożoną ofiarę.

Sprzątanie i dekoracja kościoła na I Komunię w sobotę – wyjątkowo od 10.00 – bardzo prosimy o pomoc szczególnie rodziców dzieci klas III.

Wszystkim życzymy wytrwałości na drogach Bożej miłości i dedykujemy przysłowie arabskie:

„Wytrwałość jest kluczem do prawdziwej radości.”