IV Niedziela Wielkanocna – 17. 04. 2016.

„Ja jestem Dobrym Pasterzem i znam owce moje. Przyszedłem po to, aby owce miały życie” – To zapewnienie Chrystusa, który zna nas po imieniu i troszczy się o każdego z nas. Przeżywana niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna 53 Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem: „Powołani do miłosierdzia,….. Idź i ty czyń podobnie”. Dziękując za powołanych do służby Bożej módlmy się dziś gorąco o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii. Ogarnijmy modlitwą przygotowującego się do kapłaństwa naszego Bartka.

W tym tygodniu gimnazjaliści klas trzecich zdają egzamin – ogarnijmy ich dziś naszą modlitwą.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum – we wtorek o 18.30.

W środę – spotkanie scholi o 17.00 – na chętne dzieci cierpliwie oczekujemy.

Akademicka Witkowicka zaprasza studentów, profesorów, lekarzy, nauczycieli na spotkanie przy kominku na temat: „Nauka i wiara” – w środę  – 20. IV. 2016 – o godz. 20.15.

Dzieci klas III i ich rodziców zapraszamy na próby przygotowujące do I Komunii św. – w czwartek i piątek o godz. 16.30.

W sobotę – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

W przyszłą  niedzielę – wspomnienie św. Jerzego, męczennika – będziemy obchodzić rocznicę posadzenia dębu pamięci zbrodni  katyńskiej. Po Mszy św. będzie krótki apel wspominający postać Bolesława Buszczyńskiego. Zapraszamy na chwilę refleksji.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Wojciechom i Jerzym składamy serdeczne życzenia – wielu potrzebnych łask.

Już dziś wszystkich naszych jubilatów, czyli przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową w Zielone Święta – 15 maja o godz. 11.30.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Serdeczne „Bóg zapłać” –  za udział w czuwaniu modlitewnym i apelu, rodzicom z małymi dziećmi, zaangażowanym w przygotowanie ŚDM, za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, szczególnie za sprzątanie – oraz za każdą złożoną ofiarę.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni w sobotę od 8.30 – bardzo prosimy o pomoc.

Modląc się dziś o powołania do służby Bożej – każdemu z osobna życzymy dużo Bożej radości w realizowaniu swojego powołania dedykując zachętę świętego Jana Pawła II:

„Wypłyń na głębię„ – swoich możliwości.

MODLITWA JANA PAWŁA II – O POWOŁANIA

Jezu, Dobry Pasterzu, wzbudź we wszystkich wspólnotach parafialnych powołania do kapłaństwa, do zakonów męskich i żeńskich, do świeckiego życia konsekrowanego i misyjnego, wedle potrzeb całego świata, który Ty miłujesz i pragniesz zbawić. Tobie zawierzamy w szczególności naszą wspólnotę, stwórz w nas taki klimat duchowy, jaki panował wśród pierwszych chrześcijan; abyśmy stali się wieczernikiem modlitwy i pełnego miłości przyjęcia Ducha Świętego oraz Jego Darów. Wspieraj naszych pasterzy i wszystkie osoby konsekrowane. Kieruj krokami tych, którzy wspaniałomyślnie odpowiedzieli na Twoje wezwanie i przygotowują się do przyjęcia święceń albo ślubów opartych na radach ewangelicznych. Wejrzyj z miłością na tylu pełnych gotowości młodych ludzi i wezwij ich do tego, aby poszli za Tobą. Zawierzając te wielkie sprawy Twojego Serca możnemu wstawiennictwu Maryi, która jest Matką i wzorem wszystkich powołań, prosimy Ciebie o podtrzymanie naszej wiary, w przekonaniu, że Ojciec wysłucha nas, gdy modlimy się o to, o co Ty sam kazałeś nam prosić. Amen.