XXIII Niedziela Zwykła – 4 wrzesień 2016.

W imię Boże rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Bożej Opatrzności zawierzamy wszystkich nauczycieli, rodziców, wychowawców i uczniów prosząc, by jak najowocniej wykorzystali każdy dzień nauki. Zgromadziliśmy się na Uczcie Eucharystycznej, by dać wyraz naszej wierze i zaakcentować swoją przynależność do Chrystusa. On, który daje się nam w słowie i chlebie życia, jawi się dzisiaj jako Zbawiciel i Przyjaciel człowieka, udzielając każdemu z nas Mądrości odwiecznej. Mądrości, która w jedności z Duchem Świętym pozwala człowiekowi zrozumieć i przyjąć wolę Najwyższego.

Dziś – dzień pielgrzymkowej modlitwy za rodziny do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Z racji listu biskupów adoracja Pana Jezusa w Eucharystii będzie wyjątkowo w II niedzielę miesiąca.

Zmianka różańcowa dziś o 15.30.

Bardzo serdecznie witamy dziś w naszej parafii X. Tomasza Skotnicznego z parafii św. Jana Chrzciciela na Prądniku Czerwonym. Księdzu Tomaszowi życzymy obfitości potrzebnych darów Ducha Św. i szczególnej opieki naszej patronki św. Marii Magdaleny. Ogarnijmy go naszą ufną modlitwą.

Od 11 – 17 IX – będziemy przeżywać Tydzień Wychowania pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”.

W poniedziałek – wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty – dziś jej kanonizacja.

W środę – próba śpiewających na dożynkach o 18.45. Również w środę – spotkanie zespołu charytatywnego po Mszy św. wieczornej.

W czwartek – 8.IX – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny /Matki Bożej Siewnej/ – na Mszy św. o 18.00 – błogosławienie nasion przeznaczonych do siewu. Po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów i kandydatów.

W piątek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy – czuwanie modlitewne od 17.20.

Dożynki parafialno-szkolne odbędą się w niedzielę – 11. IX. 2016 r. Msza św. dożynkowa o godz.15.00/ nie będzie Mszy św. o 16.15/. Po niej w szkole festyn parafialno-osiedlowy. Również w ramach dożynek w piątek – 9. IX. 2016 o godz. 17.00 w „Dworku Białoprądnickim” odbędzie się okolicznościowy koncert i wystawa „Kolory lata”. Wszystkich serdecznie zapraszamy i prosimy – o zaangażowanie się w ich przebieg. Starostami w tym roku będą: p Dorota Samborska i p. Robert Dudek. Eucharystii dożynkowej będzie przewodniczył X. Adam Leśniak, Proboszcz w Parafii Lipnica Mała, który wiele lat odprawiał  w naszej kaplicy zabytkowej.

X.Kardynał wraz z Caritas zapraszają osoby chore i starsze na pielgrzymkę do sanktuarium Krzyża św. w Mogile w piątek – 16 IX. O 11.00 – Droga Krzyżowa i o 11.30 Msza św.. Wyjazd spod strażnicy o 10.30 – zapisy chętnych przez cały tydzień po Mszach św. w zakrystii.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Wszystkim naszym dobrodziejom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą złożoną ofiarę na potrzeby parafii i anonimowo dla biednych i potrzebujących, za modlitewne czuwanie w I czwartek, I piątek i w I  sobotę oraz za kwiaty i pomoc w sprzątaniu kościoła – wytrwale za nich się módlmy.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.30.

Na rozpoczęty nowy rok szkolny wszystkim składamy serdeczne życzenia – obfitości darów Ducha Świętego w trudzie wychowawczym z myślą Adama Mickiewicza:

„Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.”