XXIV Niedziela Zwykła – 11 wrzesień 2016.

dozynki_witkLiturgia Słowa mówi nam dziś, że odpowiedzią Boga na grzech jest miłosierdzie. Ewangelia o miłosiernym ojcu przekonuje nas, że Bóg nie jest zainteresowany ani upokorzeniem, ani zniszczeniem człowieka pogrążonego w błotnym grzęzawisku grzechowym.  Bóg jest zainteresowany przede wszystkim uratowaniem człowieka pogrążonego w grzechu. Miłosierdzie Boże jest szansą powrotu człowieka do domu ojca. To miłosierdzie realizuje się tu i teraz.

Z racji listu biskupów dziś adoracja Pana Jezusa w Eucharystii za nasze rodziny.

Przeżywając dożynkową niedzielę dziękujemy dziś za plony ziemi i każdy trud pracy i wychowania, za to, że mamy chleb powszedni. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na nasze dożynki z poświęceniem wieńca dożynkowego:

        15.00 – Msza św. dożynkowa, którą odprawi X. Kanonik Adam Leśniak, proboszcz Parafii Lipnica Mała.

        16.00 – Festyn – wspólna zabawa w Szkole Podstawowej. Nie będzie Mszy św. o 16.15.

Od 11 – 17 IX – przeżywamy Tydzień Wychowania pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”.

We wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

W środę – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Stajemy wobec tajemnicy krzyża, który jest znakiem naszego zbawienia. Śmierć Chrystusa na krzyżu była konieczna, byśmy mogli cieszyć się życiem wiecznym. Odkryjmy na nowo wielką wartość krzyża w naszym życiu i brońmy go przed znieważaniem.

Spotkanie scholi w środę – o 17.00 – na utalentowanych cierpliwie oczekujemy.

W czwartek – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej – zapraszamy wszystkich wolontariuszy i naszą młodzież na wieczór w duchu Światowych Dni Młodzieży: o godz. 18.00 – Msza św., a po niej spotkanie w salce parafialnej.

W piątek – III miesiąca – wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa. Po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu: czuwanie modlitewne szczególnie w intencji naszych rodzin.

O 19.15 – czuwanie młodzieży – obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum. Apel Jasnogórski z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 20.00 . Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

X.Kardynał wraz z Caritas zapraszają osoby chore i starsze na pielgrzymkę do sanktuarium Krzyża św. w Mogile w piątek – 16 IX. O 11.00 – Droga Krzyżowa i o 11.30 Msza św.. Wyjazd spod strażnicy o 10.30 – zgłoszenia chętnych w zakrystii.

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na nabożeństwo o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – III miesiąca – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski – dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej oraz dobrej książki.

Na ręce starostów, p. dyrektor i przewodniczącego Stowarzyszenia składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać” za trud przygotowania dożynek. Dziękujemy za każde zaangażowanie i poświęcenie dla parafii, za złożone ofiary, kwiaty i sprzątanie.

Za dobrodziejów i darczyńców naszej parafii szczerze się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Na kolejny tydzień całej naszej wspólnocie parafialnej i szkolnej oraz wszystkim gościom – życzymy – niech patronka tej ziemi św. Maria Magdalena wyprosi każdemu łaskę, której najbardziej potrzebuje – a na dziś dużo dobrej dożynkowej zabawy, która niech nas jeszcze bardziej zjednoczy i umocni na wszelki trud zwłaszcza wychowywania, który przed nami – niech towarzyszy nam myśl T. Fontane`a:

„ Zawsze ostatecznie zwycięża

urodzajne pole nad nieurodzajnym”.