XXVI Niedziela Zwykła – 25 wrzesień 2016.

Przypowieść o bogaczu i Łazarzu jest przypomnieniem, że należy się dzielić posiadanymi dobrami z ludźmi potrzebującymi. Boleć winna obojętność, z jaką traktuje się czasem ludzi znajdujących się w potrzebie. Chrześcijanin nie powinien grzeszyć obojętnością, ale winien mieć oczy i serce otwarte na potrzeby drugiego człowieka. Tego uczy nas udział we Mszy świętej, tego powinna nas uczyć każda modlitwa.

Przed nami październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na nabożeństwa różańcowe a szczególnie dzieci i młodzież – w niedziele o 15.30, a w tygodniu o 17.30. Myślę, że mamy za co Bogu dziękować i o co prosić ufając wstawiennictwu Matki Najświętszej. Dzieci będą otrzymywać specjalne obrazki. Zachęcamy, byśmy często modlili się na różańcu indywidualnie, w rodzinach i we wspólnocie parafialnej.

We wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana.

W środę – wspomnienie św. Wacława, męczennika – spotkanie scholi o 17.00 –  wszystkich chętnych i uzdolnionych zapraszamy.

W czwartek- święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

W piątek- wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

W sobotę – I miesiąca – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła oraz Niepokalanego Serca NMP – pierwsze nabożeństwo różańcowe z procesją o 17.30. Zapraszamy na procesję dzieci a szczególnie sypiące kwiatki. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca.

Znajdźmy chwilę czasu na wspólną modlitwę i na procesję.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Członków Żywego Różańca zapraszamy na zmiankę różańcową, Mszę św. wieczorną i spotkanie w domu parafialnym.

Również w przyszłą niedzielę – chcielibyśmy zaprosić wszystkich profesorów i studentów na uroczystą Mszę św. o godz. 10.00 – inaugurującą nowy rok akademicki. Niech to będzie również zaproszenie do Akademii Witkowickiej, której spotkania odbywają się w III środy miesiąca o 20. 15.

Szczere życzenia składamy wszystkim solenizantom tego tygodnia – szczególnie Michałom, Gabrielom, Rafałom, i Teresom.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej/na dróżki MB/ i Wadowic /do domu św. Jana Pawła II i na kremówki/ w sobotę 15. X. Koszt około 45 zł. Zapisy w zakrystii.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej i Pisma św..

W tych dniach otrzymacie państwo kolejny numer „Zwiastunki” naszej parafialnej gazetki z zaproszeniem na  modlitwę zwłaszcza różańcową i prośbą, by zaangażować się w życie naszej parafialnej wspólnoty.

Bardzo dziękujemy całemu zespołowi redakcyjnemu gazetki. Prosimy o pomoc w rozniesieniu kopert.

„Bóg zapłać” za każdy parafialny trud, szczególnie za sprzątanie i kwiaty oraz za każdą złożoną ofiarę. Módlmy się wytrwale za całą parafię i wszystkich dobrodziejów.

Bardzo proszę nasze niewiasty o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Życzymy wszystkim, niech październik będzie miesiącem odrodzenia mojej modlitwy osobistej, naszej modlitwy rodzinnej i parafialnej z myślą J. Eskriva:

„Święty różaniec jest potężną bronią.

Używaj jej z ufnością, a zadziwią cię wyniki”.