XXVII Niedziela Zwykła – 2 październik 2016

Liturgia Słowa mówi nam dziś: Bóg posłał nam swego Syna. Oddał w nasze ręce losy swego Kościoła, losy świata i Ewangelii. Przez udział w tej eucharystycznej ofierze mamy dać wyraz swej wiary w Syna Bożego, mamy słuchać Ewangelii, by wypełnić ją w życiu i w ten sposób przynosić owoce dobra, przyczyniać się do uświęcenia świata. Niech łaskę takiej postawy wyprasza nam NMP Różańcowa i św. Franciszek.

Z racji I niedzieli miesiąca dziś adoracja Najśw. Sakramentu.

Członków Żywego Różańca zapraszamy dziś na zmiankę różańcową, Mszę św. wieczorną w ich intencji i spotkanie w domu parafialnym.

Kierujemy wielkie zaproszenie na modlitwę różańcową w każdą niedziele o 15.30, a w tygodniu o 17.30 – niech dotrze to zaproszenie szczególnie do dzieci i młodzieży – nie bójcie się różańca!. Na różaniec „obowiązkowo” zapraszamy: w poniedziałki gimnazjalistów, we wtorki klasy III i IV, w środy klasy V i VI, w czwartki dzieci z klas O, I i II, w piątki Służbę Liturgiczną i w sobotę naszą młodzież. Dzieci otrzymują specjalne obrazki. Zachęcamy, byśmy często modlili się na różańcu indywidualnie i w rodzinach.

We wtorek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, patrona ekologów.

W środę – wspomnienie św. S. Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego Miłosierdzia – spotkanie scholi o 17.00 – wszystkich chętnych i uzdolnionych zapraszamy.

W I czwartek – „godzina święta” o 17.00 – po Mszy św. wieczornej – spotkanie rady parafialnej i wszystkich zatroskanych o rozwój naszej parafii. Również w czwartek – zapraszamy wszystkich wolontariuszy ŚDM i naszą młodzież na Mszę św. o 18.00 oraz na spotkanie w salce parafialnej.

W I piątek – wspomnienie NMP Różańcowej. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy naszą młodzież – obowiązkowo przyjdą uczniowie z klas I, II, i III gimnazjum. Po Mszy św. krótkie spotkanie. Zbiórka lektorów o 18.45.

Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. pierwszopiątkową o 16.30. Spowiedź od 16.00.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i dodatkowo w czwartek i w piątek od 17.15.

W przyszłą niedzielę – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa – dzieci klas III i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. z poświęceniem różańców o 11.30.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej/na dróżki MB/ i Wadowic /do domu św. Jana Pawła II i na kremówki/ w sobotę 15. X. Koszt około 45 zł. Zapisy w zakrystii.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej i Pisma św..

Dziękujemy za każdy trud dla parafii, za sprzątanie, kwiaty i za każdą złożoną ofiarę. „Bóg zapłać” za udział w procesji, modlitwie różańcowej, nabożeństwie I sobót. Módlmy się wytrwale w intencjach całej parafii oraz za każdego dobrodzieja i ofiarodawcę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Na kolejny tydzień różańcowej modlitwy życzymy wszystkim rodzinom odrodzenia i umocnienia więzi z Bogiem oraz wiele radości z każdego dobra, którego Bóg dokonuje w naszych rodzinach i w naszej parafialnej wspólnocie dedykując myśl I. Krasickiego:

„Ten tylko ani jednego dnia nie utraci,

kto w każdym coś dobrego zrobi dla swych braci.”