II Niedziela Adwentu – 4 grudzień 2016.

Czas Adwentu jest czasem radosnego oczekiwania, ale też czasem nawrócenia i oczyszczenia. Zachęca nas dziś Jan Chrzciciel: „ Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego..” Jeśli mamy przygotować w sercach miejsce dla Zbawiciela, musimy najpierw uporządkować drogę do naszego wnętrza. Z jednej strony trzeba ustawić właściwą hierarchię wartości, z drugiej trzeba pozbyć się złych przyzwyczajeń i grzechów. Wspólnie z Janem Chrzcicielem wyprostujmy drogi naszego życia Jezusowi, który przychodzi przede wszystkim w Eucharystii. Korzystajmy już ze spowiedzi św.- możliwość przed każdą Mszą św..

Dziś dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie.

Z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. – adwentowa adoracja Najśw. Sakramentu.

Zmianka różańcowa o 15.30.

Serdecznie zapraszamy na Roraty – w niedziele o 8.00, w tygodniu o 18.00. Zapraszamy przede wszystkim młodzież i dzieci – w poniedziałki gimnazjalistów, we wtorki klasy III i IV, w środy klasy V i VI, w czwartki dzieci z klas O, I i II, a w sobotę młodzież.  Dzieci otrzymują specjalne obrazki o Jasnej Górze. Na Roraty przychodźmy z lampionami, przynosząc również serduszka z dobrymi uczynkami, imieniem i nazwiskiem /będą później włożone do szopki/ – wylosowane serduszko otrzymuje na jeden dzień figurkę Matki Bożej. Nie sprawiajmy przykrości Maryi i nie marnujmy czasu Adwentu. Dzieci i serduszek troszkę za mało?!

We wtorek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa – uczmy się wzajemnego obdarowywania się, sprawmy innym trochę radości. Dziś po Mszy św. będzie można wesprzeć z tej okazji potrzebujące dzieci naszej parafii swoją ofiarą składaną do puszek.

Próba chóru o 18.45.

W środę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Po Mszy św. wieczornej spotkanie zespołu charytatywnego. W przyszłą niedzielę zespół charytatywny będzie zbierał po Mszach św. ofiary do puszek na paczki świąteczne dla najbiedniejszych naszej parafii. Również w środę – spotkanie scholi o 17.00.

W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze św. w naszej świątyni o godz. 8.00 i o 18.00. Dzieci klas III i ich rodziców zapraszamy na Roraty o 18.00 – z poświęceniem medalików. Po Mszy św. krótkie spotkanie organizacyjne.

Zapraszamy na czuwanie modlitewne – w piątek od godz. 17.20.

Spotkania kandydatów do bierzmowania: z klas z klas I gimnazjum we wtorek wyjątkowo o 19.15 a z klas III – w piątek o 18.45.

Solenizantom, szczególnie: Barbarom, Mikołajom, Mariom – składamy serdeczne życzenia.

W ramach kontynuacji ŚDM – w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odbywają się spotkania „Ogień dla nas i całego świata” najbliższe już 10. XII. – zapraszamy przede wszystkim młodzież – szczegóły na plakacie.

Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej zaprasza uczestników w wieku 16-25 lat na „Rekolekcje po męsku” w dniach 27-30. XII. 2016 – szczegółowe informacje i zgłoszenia: www.seminarium-krakow.pl.

W tym szczególnym czasie poczytajmy prasę katolicką oraz Pismo św...

Niech nie zabraknie świecy „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” na naszym wigilijnym stole ofiara od 6 zł.

Członkowie rady parafialnej – posiadający specjalne upoważnienie – roznoszą poświęcone opłatki z gazetką, zaproszeniem na Pasterkę i życzeniami oraz zbierają ofiary na nasze parafialne inwestycje. Prosimy o pomoc w roznoszeniu!!

Od 5 -15. XII – na terenie naszej szkoły odbędzie się zbiórka elektrośmieci.

Z serca dziękujemy za każde poświęcenie i pomoc w tym tygodniu, szczególnie za sprzątanie. „Bóg zapłać”  za każde wsparcie modlitewne i za każdą złożoną ofiarę.

Niech Dobry Bóg i Matka Boża Niepokalana wynagradza trud i wszelką ofiarność.

Wszystkim życzymy, jak największych owoców adwentowej zadumy i refleksji oraz dedykujemy przysłowie arabskie:

„Gdy Bóg dobrze człowiekowi życzy,

wtedy daje mu poznać własne wady”.