I Niedziela Adwentu – 27 listopad 2016.

Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy dziś – kolejny Adwent w naszym życiu: czas oczekiwania, czas budzenia nadziei i jednocześnie nowy rok liturgiczny. Pierwsza część Adwentu przypomina o potrzebie czuwania wobec powtórnego przyjścia Chrystusa u końca czasów na sąd ostateczny. Dlatego słyszymy dziś Chrystusowe: „Uważajcie i czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie!”. W pierwszą niedzielę Adwentu Kościół katolicki wchodzi w kolejny rok duszpasterski pod hasłem: „Idźcie i głoście”.

Abyśmy mogli, jak najlepiej przeżyć ten czas czuwająca Maryja zaprasza nas na Roraty – w niedziele o 8.00,

w tygodniu o 18.00 – także w poniedziałek. Zapraszamy przede wszystkim młodzież i dzieci – w poniedziałki gimnazjalistów, we wtorki klasy III i IV, w środy klasy V i VI, w czwartki dzieci z klas O, I i II, a w sobotę młodzież.  Dzieci będą otrzymywać specjalne obrazki o MB Jasnogórskiej. Matka Boża czeka na was, nie sprawcie Jej zawodu!! Na Roraty przychodźmy z lampionami, przynosząc również serduszka z dobrymi uczynkami, imieniem i nazwiskiem /będą później włożone do szopki/ – wylosowane serduszko otrzyma na jeden dzień figurkę Matki Bożej.

We wtorek – próba chóru o 18.45.

W środę – święto św. Andrzeja, Apostoła – spotkanie scholi o 17.00.

W I czwarteko 17.00 – „Godzina święta”. Znajdźmy trochę czasu na chwilę adoracji. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie Rady Parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii i pomogą roznieść opłatki i koperty.

W I piątek – litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00. Na Mszę św. roratnią o 18.00 zapraszamy naszą młodzież – obowiązkowo przyjdą uczniowie gimnazjum z klas I, II, i III. Po Mszy św. krótkie spotkanie. Spotkanie lektorów o 18.45.

Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. roratnią w I piątek o 16.30. Spowiedź od 16.00. Grupa modlitewna zaprasza na czuwanie od godz. 17.20.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

Okazja do spowiedzi św. dla młodzieży i starszych przed każdą Mszą św. oraz w czwartek i w piątek od 17.15.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. roratnia z rozważaniem tajemnicy różańca. Wszystkich zapraszamy.

Adwentowy Dzień Skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych będzie się w sobotę – 3.12. 2016 – o godz. 16.00 – Na Wzgórzach Krzesławickich.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Andrzejom i Barbarom składamy serdeczne życzenia – wielu łask.

Dorośli członkowie rady parafialnej posiadający specjalne upoważnienie rozpoczną pod koniec tygodnia roznosić do każdego mieszkania poświęcone na Roratach opłatki z gazetką, zaproszeniem na Pasterkę i życzeniami oraz będą zbierać ofiary na nasze parafialne inwestycje – prosimy o wyrozumiałość – przyjmijmy ich z wielką życzliwością i szacunkiem. Parafia nie posyła z opłatkami dzieci i młodzieży  – brońmy się przed oszustami.

Zapraszamy do kupowania świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” – ofiara od 6 zł.

Kupujmy i poczytajmy adwentowo prasę katolicką.

Z serca dziękujemy za wszelki trud i pomoc w tym tygodniu – szczególnie przy sprzątaniu „Bóg zapłać” za każdą modlitwę i każdą złożoną ofiarę na potrzeby naszej parafii.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30. Znajdźmy godzinkę czasu.

Niech oczekująca Maryja i św. Maria Magdalena prowadzą nas owocnie przez czas Adwentu – z myślą Ignacego Krasickiego:

„Tego imię za życia wpisane jest w niebie,

komu chlebem powszednim jest ofiara z siebie”.