UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 20 listopad 2016.

Kościół na zakończenie roku liturgicznego ukazuje nam Jezusa Chrystusa jako Króla Wszechświata zasiadającego na tronie, a zarazem ukrzyżowanego i po ludzku „bezsilnego” Zbawiciela. Jednak to właśnie Ukrzyżowany i Zmartwychwstały jest Głową Kościoła i Panem wszystkiego, co istnieje. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do współpracy w budowaniu Chrystusowego królestwa prawdy, sprawiedliwości, miłości i pokoju. We wszystkich parafiach ponawiamy dziś Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana dokonany wczoraj w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

W poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania NMP.

We wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego – p. Organiście, chórowi i  naszej scholi składamy serdeczne życzenia – próba chóru po Mszy św. wieczornej.

W środę – spotkanie scholi o 17.00 – a o 18.45 zbiórka lektorów.

Również w środę – 23.11.2016 – o godz. 20.15 – Akademia Witkowicka zaprasza studentów, profesorów, lekarzy, nauczycieli na spotkanie przy kominku na temat: „Koncepcja człowieka jako osoby w myśli Karola Wojtyły”.

W czwartek – wspomnienie św. Męczenników wietnamskich Andrzeja i Towarzyszy – po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów a w piątek o 17.00 – spotkanie kandydatów.

W piątek – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy. Zapraszamy na czuwanie  modlitewne od godz. 17.20.

Kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum zapraszamy na spotkanie w piątek o 18.45.

W sobotę – 26. 11 – w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach rozpoczyna się kontynuacja rekolekcji ŚDM, pod hasłem: „Ogień dla nas i całego świata„. Rekolekcjoniści z rożnych stron Polski i świata opowiadać będą o darach Ducha Świętego. Rozpoczęcie o godz.16.30.

W przyszłą niedzielę – rozpoczynamy czas Adwentu – czas przygotowania się na przyjście Chrystusa w tajemnicy Bożego Narodzenia. Uczyńmy to z Maryją licznie uczestnicząc w Roratach – w niedzielę o 8.00 a w tygodniu o18.00 – szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Na Roraty przychodźmy z lampionami i przynośmy serduszka z dobrymi uczynkami /będą później włożone do szopki/. Dzieci będą otrzymywały specjalne obrazki.

Na mszę św. o 11.30 zapraszamy dzieci klas III z rodzicami w ramach przygotowań do I Komunii św..

Członkowie rady parafialnej posiadający specjalne upoważnienie będą od przyszłego tygodnia roznosić do każdego mieszkania poświęcone opłatki z gazetką i życzeniami oraz zbierać ofiary na nasze parafialne inwestycje – prosimy o wyrozumiałość – przyjmijmy ich z życzliwością. Na osiedlu pojawili się już fałszywi roznosiciele opłatków – parafia nie posyła z opłatkami dzieci i młodzieży, ani ministrantów.

Rada Izby Notarialnej zaprasza na Dni Otwarte Notariatu – tj. nieodpłatne porady i informacje  prawne – 26.11 – w Rynku Głównym 25 – od 10.00 – 16.00.

Poczytajmy prasę katolicką i Pismo św..

Serdeczne „Bóg zapłać” za każdą troskę o parafię i za każdą złożoną ofiarę na nasze parafialne potrzeby i na pomoc dla Iraku – w kwocie 1.292 zł.  Dziękujemy za troskę o kościół, kwiaty i trud sprzątania. Wyrazy wdzięczności tym, którzy przychodzą na wspólną modlitwę, za udział w adoracji i apelu w III piątek miesiąca oraz za modlitwę rodzicom z małymi dziećmi.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30. Znajdźmy godzinkę czasu, by przygotować naszą świątynię.

Życzymy wszystkim, by Chrystus rzeczywiście był królem naszych serc, naszych rodzin, naszej parafii i Ojczyzny – dedykując myśl  św. Jana Bosko:

„Każda chwila czasu jest cenna, a każdy czas, który dobrze spożytkujesz,

będzie skarbem zdobytym przez ciebie”.