XXXIII Niedziela Zwykła – 13 listopad 2016.

Zbliżający się koniec roku liturgicznego przypomina nam o nadchodzącym końcu świata. „Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą” – mówi do nas Jezus. Przemija nasze życie, przemija świat. To nie powód do rozpaczy. To raczej wezwanie, by budować swoje życie na tym, co trwałe – na Słowie Boga. Słowo Boże daje nadzieję silniejszą niż wszystko. Eucharystia jest także zapowiedzią, jest przedsmakiem ucztowania z Bogiem w wieczności. Niech więc rozbudzi naszą tęsknotę za Bożą bliskością, za pełnią życia. W świetle tej prawdy chrześcijanin powinien układać swoje życie, dobrze wykorzystując swój czas. Dnia sądu Bożego nie można oczekiwać z założonymi rękami, trzeba się nań przygotować przez wierne wypełnianie swych obowiązków.

Zgodnie z decyzją Episkopatu Polski przeżywamy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wspieramy Kościół w Iranie, gdzie cierpi wielu chrześcijan. Po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na ten cel.

Można również wysłać SMS o treści RATUJE na numer 72405 – karteczki przy wyjściu.

Zgodnie z zaleceniem X. Biskupów przeżywamy nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Biskupi zachęcają również, aby w rodzinach odmawiać modlitwę do Jezusa Chrystusa naszego Króla i Pana. Można ją zabrać przy wyjściu.

We wtorek – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum o 18.45.

W środę – wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Bożej Miłosierdzia.

W czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

W piątek – III miesiąca- wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne szczególnie w intencji naszych zmarłych.  O 19.15 – czuwanie młodzieży – obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum. Apel Jasnogórski z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 20.00 . Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

Na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, 19. XI – w przeddzień Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach zostanie dokonany Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. W wydarzeniu wezmą udział biskupi, kapłani, osoby konsekrowane oraz wierni świeccy, w tym również przedstawiciele władz.

Również w sobotę – III miesiąca – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy – rodziców z małymi dziećmi i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na nabożeństwo o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – III niedziela miesiąca – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – we wszystkich parafiach ponowimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego przy naszym kościele: w poniedziałek 14. XI – cały dzień i we wtorek – 15. XI – do godz.12.00. Oczyśćmy nasze domy i pomóżmy bezdomnym na terenach misyjnych,

Nie bójmy się poczytać prasy katolickiej.

Z całego serca dziękujemy  za zrozumienie, pomoc i trud sprzątania w tym tygodniu: „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę . Niech tym większa będzie nasza modlitwa w intencji naszej parafii oraz za każdego ofiarodawcę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w sobotę od 8.30. Znajdźmy godzinkę czasu, by przygotować naszą świątynię.

Życzmy wszystkim, abyśmy zawsze dobrze wykorzystywali czas i otrzymane talenty – ten parafialny również – które dał nam Bóg z myślą Św. O. Pio:

”Czas spożytkowany na chwałę Boga i dla zdrowia duszy

nigdy nie jest czasem straconym”.