XXXII Niedziela Zwykła – 06 listopad 2016.

Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli przypomina nam prawdę o naszym przeznaczeniu do chwały zmartwychwstania. Ta prawda umacniała starotestamentalnych męczenników do mężnego wyznawania wiary w Boga Jedynego. Byli oni przekonani, że zmartwychwstaną i będą widzieć Boga. Niech taka wiara kieruje całym naszym życiem.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca – dziś listopadowa adoracja Najśw. Sakramentu za zmarłych.

Zmianka różańcowa z modlitwą za naszych zmarłych z wypominkami o 15.30.

Różaniec za zmarłych z wypominkami będziemy odprawiać również w poniedziałek i wtorek o 17.30.

Za naszych zmarłych ofiarujmy przez cały rok: Msze św., modlitwy, odpusty oraz nasze codzienne krzyże, cierpienia, przykrości i dobre uczynki. Czytamy nowe wypominki – prosimy o zwrócenie uwagi na ewentualne błędy lub braki.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania: z klas I gimnazjum z klas II we wtorek o 18.45. Również we wtorek próba chóru po Mszy św. wieczornej.

W środę – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

W czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła – po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów a w piątek o 17.00 – spotkanie kandydatów.

Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski w czwartek – 10. XI – rozpoczniemy nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Biskupi zachęcają również, aby w rodzinach odmawiać modlitwę do Jezusa Chrystusa naszego Króla i Pana. Można ją zabrać przy wyjściu.

W piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa – Narodowe Święto Niepodległości – powierzmy Bogu losy naszej Ojczyzny i wszystkich Polaków.  Pomódlmy się za tych, którzy nią rządzą  oraz za tych, którzy za nią oddali swoje życie. Wywieśmy narodowe flagi. Zapraszamy na Mszę św. w piątek o 18.00.

W sobotę – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

Zgodnie z decyzją Episkopatu Polski drugą niedzielę listopada będziemy przeżywać w Kościele w Polsce jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wesprzemy uchodźców z Iranu. Po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszek na ten cel. Można również wysłać SMS o treści RATUJE na numer 72405 – karteczki przy wyjściu.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej. Przy wyjściu można zabrać gratis książeczki ŚDM.

Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje po cenach promocyjnych badania pod kątem osteoporozy. Badania odbędą się w ambulansie przy naszym kościele we wtorek – 8. XI – od 12.00 – 12.30. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu.

 „Bóg zapłać” za udział w adoracji i modlitwie różańcowej za naszych zmarłych. Bardzo dziękujemy za wszelką troskę o naszą świątynię i za każde dobro i poświęcenie dla parafii, za kwiaty, sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę. Niech dobry Bóg sam wynagradza.

Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji naszej parafii i za każdego ofiarodawcę i dobrodzieja i o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Całej naszej parafii i wszystkim naszym rodakom z okazji Święta Narodowego życzymy, abyśmy zawsze byli wierni tradycji naszych głęboko wierzących ojców dedykując znaną sentencję:

„ Tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem,

Polska jest Polską a Polak Polakiem”.

 

 

Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła Imieniowi Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie. Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen