IV Niedziela Adwentu – 18.12.2016

W Liturgii Słowa IV Niedzieli Adwentu wyrażamy naszą tęsknotę za Chrystusem, który przychodzi. Mesjasz, Jezus Chrystus, przychodzi, by spełnić wolę Ojca i zbawić człowieka, by dzielić z nami ludzki los. Przyjmijmy Go z radością całym swoim sercem. Dziś – III niedziela miesiąca – Msza św. młodzieżowa o 10.00 a Msza św. szkolna o 11.30. Zapraszamy na ostatnie Roraty w tygodniu o 18.00 a w sobotę o 7.00.

Fundacja św. Mikołaja kwestuje dziś na stypendia dla potrzebujących uczniów naszej szkoły a po Mszy św. o 11.30 – uczniowie naszych ośrodków wychowawczych zapraszają na świąteczny kiermasz swoich dzieł.

W czwartek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną na święta – od 8.30 – prosimy o zgłaszanie. Po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów i lektorów.

Możliwość skorzystania z adwentowej Spowiedzi św. przed każdą Mszą św. oraz w środę, czwartek i piątek od 17.15.

W piątek o godz. 16.00 – Wigilia scholi i Służby Liturgicznej.

W sobotę – Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do właściwego chrześcijańskiego przeżywania świąt Bożego Narodzenia i wieczoru wigilijnego – zapalenie świecy, odczytanie Ewangelii, wspólna modlitwa, łamanie opłatkiem, odwiedziny kolędowe, wspólny śpiew kolęd, potrawy wigilijne. W wigilię zachowajmy zwyczajowo post od pokarmów mięsnych. Duchowo zasiadamy do każdego wigilijnego stołu i łączymy się z wszystkimi, z każdą rodziną oraz składamy najserdeczniejsze życzenia: niech bijące z Betlejem źródło zbawczej miłości Boga napełni każde serce i każdą rodzinę. Nie będzie Mszy św. wieczornej. Tylko o 7.00 – ostatnie roraty.

O północy tradycyjna Pasterka – każdego z osobna na nią bardzo serdecznie zapraszamy – przyjdźmy w duchu wielkiej wdzięczności Bogu i ludziom za wszelkie otrzymane dary. Nie prześpijmy tego szczególnego spotkania z Bogiem. Zaprośmy naszych gości, przyjaciół i sąsiadów. Msze św. w Boże Narodzenie jak w każdą niedzielę.

W Uroczystość Bożego Narodzenia 16 lat temu powstała nasza parafia p.w. Św. Marii Magdaleny. Przeżywając już „szesnastą – rocznicę” w duchu chrześcijańskiej radości – zaśpiewamy Bogu wdzięczne „Magnificat” za wszystkie otrzymane dary i łaski. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wyświadczyli jakiekolwiek dobro naszej parafialnej wspólnocie w ciągu szesnastu lat jej istnienia, za wszelki trud i poświecenie, dziękujemy za każdą złożoną ofiarę. Niech Dobry Bóg wynagrodzi wytrwałość, poświęcony czas, włożony trud, nieraz nie zauważony, oraz tak wiele wyrozumiałości. Bardzo gorąco módlmy się o szczególne Boże błogosławieństwo na kolejny rok dla każdego z nas, dla naszych gości i dobrodziejów i oto, abyśmy mogli z Bożą pomocą dokończyć nasze parafialne inwestycje.

Składka z Pasterki – na Fundusz Obrony Życia SOS; ze Św. Szczepana – na UP JPII – „Bóg zapłać”.

Zachęcamy do poczytania w święta prasy katolickiej i Pisma św..  Są jeszcze opłatki przy wyjściu.

Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji zaprasza uczestników w wieku 16-25 lat na „Rekolekcje po męsku” w dniach 27-30. XII. 2016 – szczegółowe informacje i zgłoszenia: www.seminarium-krakow.pl.

W przyszłym tygodniu rozpoczniemy wizytę duszpasterską, tzw. Kolędę:

27.12.16/wtorek / od 15.30 Natansona/bez bloku 31/ cała
27.12.16/wtorek / od 15.30 Kuźnicy Kołł. 31-49, 70-104
28.12.16/środa/ od 15.30 Rysiewicza

Siewna

cała

25, 52-80

28.12.16/środa / od 15.30 Górnickiego

Stefanowicza

45-67, 28

cała

 „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę, za choinki, dary dla biednych, za pomoc i poświęcenie – sprzątanie, przywiezienie i ustawienie choinek. Dziękujemy zespołowi charytatywnemu – za przygotowanie paczek świątecznych najbiedniejszym i złożenie życzeń chorym naszej parafii.

Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu naszej świątyni na Święta Bożego Narodzenia – w czwartek po Mszy św. wieczornej.

„Boję się przychodzącego Jezusa przechodzącego obok” – niech ta myśl towarzyszy nam zawsze, a szczególnie w przeżywaniu tych szczególnie radosnych, rodzinnych i parafialnych świąt.