II Niedziela Zwykła – 15.01. 2017.

Przez wiarę jesteśmy wezwani do dawania świadectwa o Chrystusie, by inni uwierzyli, a zbawienie jakie dał nam Bóg dotarło na cały świat. Obmyci wodą chrztu i umocnieni Duchem Świętym pragniemy, aby moc tej ofiary uczyniła nas apostołami Chrystusa — Baranka Bożego, który gładzi grzechy świata. Misję tę dobrze wypełnił św. Paweł — Apostoł Narodów, który poucza nas dzisiaj, że jesteśmy zaproszeni do świętości i apostolstwa.

Dziś III niedziela miesiąca dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30.

A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00.

We wtorek – wspomnienie św. Antoniego, opata – spotkanie chóru o 18.30 – chętnych serdecznie zapraszamy.

W środę – spotkanie scholi o 17.00.

W czwartek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

Nasz Zespół Szkół Szkolno-Przedszkolnych przy ul. Porzeczkowej zaprasza już dziś całą społeczność Parafii św. Marii Magdaleny na przedstawienie Jasełkowe w wykonaniu rodziców i nauczycieli, które odbędzie się 19.01.2017 r. tj. w czwartek o godz. 18.00 – w świetlicy szkolnej.

W piątek – III miesiąca- po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne.  O 19.15 – czuwanie młodzieży – obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum. Apel Jasnogórski z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 20.00 . Na chwilę adoracji i apel wszystkich zapraszamy.

Spotkanie kandydatów w piątek o 17.00.

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dziećmi i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na nabożeństwo o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

Również w sobotę –  wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy – Dzień Babci w niedzielę Dzień Dziadka – z tej okazji składamy im najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, potrzebnych sił i wielu Bożych łask. Wszystkich naszych dziadków i babcie zapraszamy na Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – rozpocznie się kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Spotkania kandydatów do bierzmowania: z klas II gimnazjum we wtorek o 18.30.

Zapraszamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Kończymy wizytę duszpasterską /kolędę/ w naszej parafii.

16.01.17/poniedziałek/ od 15.30 Marszowiec: Jackowa, Cyprysowa, Spokojna, Polowa, Kasztanowa
17.01.17/wtorek/ od 15.30 Natansona 31
18.01.17/środa/ od 18.00 Dożynkowa 158 i Klonowa

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Za zrozumienie i życzliwe przyjmowanie, za obietnice i porady, za wiele cennych uwag nieraz krytycznych, za chęć zaangażowania się i za każdą złożoną ofiarę z serca wszystkim dziękujemy. Gdyby ktoś nie mógł przyjąć księdza po kolędzie w wyznaczonym czasie, a pragnie to uczynić, prosimy o indywidualny kontakt.

Serdeczne „Bóg zapłać” za każdą pomoc w tym tygodniu, szczególnie za sprzątanie.

Na kolejny tydzień wszystkim życzymy dużo Bożego ciepła dedykując myśl Seneki:

„Nigdy nie będzie szczęśliwy ten, kogo dręczy myśl,

że ktoś jest szczęśliwszy od niego!”.