III Niedziela Zwykła – 22 styczeń 2017.

„Bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Słowo Boże wzywa nas dzisiaj do uznania swojej grzeszności i przemiany swojego życia, bo „czas jest krótki”. Człowiekowi otwartemu na Boże przebaczenie i miłość, „która trwa od wieków”, łatwiej przyjąć powołanie życiowe, które Bóg w swojej nieskończonej dobroci przygotował. Nasz Nauczyciel z Nazaretu wzywa każdego człowieka do przemiany i nawrócenia serca, bo przyjście Pana i Jego królestwa jest już bliskie. Prośmy Boga Trójjedynego, aby wszyscy chrześcijanie , którzy zostali „przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa” połączyli się w jednym domu, gdzie słucha się Słowa Bożego i łamie się Chleb Eucharystyczny .

Rozpoczynamy kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłemPojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas(por. 2 Kor 5,14–20). Cierpliwie i wytrwale troszczmy się o jedność w naszych rodzinach, sąsiedztwach i w całej wspólnocie parafialnej – przebaczając sobie wzajemnie.

We wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. Spotkanie chóru – we wtorek o 18.30 – chętnych serdecznie zapraszamy.

W środę – święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła – spotkanie scholi o 17.00. Akademia Witkowicka zaprasza studentów, profesorów, lekarzy, nauczycieli i chętnych – na spotkanie przy kominku – w środę  – 25. I. 2017 – o godz. 20.15.

W czwartek – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.

W piątek  – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa – czuwanie modlitewne od 17.20.

W sobotę – 28. I. 2017- wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła. Nasza archidiecezja będzie przeżywać ingres swego nowego pasterza biskupa Marka JĘDRASZEWSKIEGO do katedry wawelskiej. Ogarnijmy go naszą wielką modlitwą.

Zapraszamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie dobro, modlitwę i czuwanie w III piątek miesiąca i rodzicom z małymi dziećmi oraz za każdą złożoną ofiarę. Z serca dziękujemy za pomoc w sprzątaniu.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Rozpoczynając kolejny tydzień modlitw o jedność chrześcijan życzymy prawdziwej zgody i pojednania z wszystkimi, wzajemnego zrozumienia oraz jedności rodzinnej i parafialnej dedykując na cały tydzień myśl Petera Roseggera:

„Idźmy wszyscy razem w poczuciu jedności

i obowiązku cierpliwej miłości względem siebie.

Nie zawracajmy nigdy z drogi wiodącej ku Światłu”.