IV Niedziela Zwykła – 29 styczeń 2017.

Liturgia Słowa mówi nam dzisiaj, że w perspektywie życia wiecznego prawdziwie błogosławieni są ubodzy, cisi, ci, którzy płaczą, łakną i pragną sprawiedliwości, wprowadzają pokój, czystego serca, cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości. Jezus błogosławi ludzi biednych, głodnych, potraktowanych niesprawiedliwie. Bóg jest blisko tych ludzi cierpiących. Uczy zaufania w nieszczęściu, daje nadzieję tym, których dotknęło zło. Jezus uczy nas, że najważniejszym bogactwem człowieka jest Bóg. Do nich wszystkich Chrystus kieruje pełne nadziei słowa: „Cieszcie się i radujcie, bo wielka jest wasza nagroda  w niebie”. Niech każda Msza św. umacnia nas w realizacji ośmiu błogosławieństw na drogach naszego powołania.

Kończymy kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Cierpliwie i wytrwale troszczmy się o jedność w naszych rodzinach, sąsiedztwach i w całej wspólnocie parafialnej – przebaczając sobie wzajemnie.

We wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana. Wyjątkowo nie będzie spotkania chóru!.

W I czwartek – 2.II. – Święto Ofiarowania Pańskiego /Matki Bożej Gromnicznej/ – XXI Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się szczególnie o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii. Msze św. z poświęceniem gromnic o 8.00 i 18.00. Składka w tym dniu na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

O 17.00 – „Godzina święta”. Znajdźmy trochę czasu na chwilę adoracji.

Po Mszy świętej wieczornej spotkanie Rady Parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii.

W piątek – I miesiąca – litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00.

O 16.30 – mimo ferii – Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.

Okazja do spowiedzi św. dorosłych i młodzieży w czwartek i piątek – od godz. 17.15. Czuwanie modlitewne od 17.20.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia trwa Wieczysta Adoracja Najświętszegoo Sakramentu – nasza parafia została zaproszona na czuwanie nocne z 3 na 4. II. 2017 /piątek/sobota/ – od 21.00 – 6.00. Choć na parę chwil wszystkich zapraszamy. Wybierzmy się całymi rodzinami.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. Wszystkich zapraszamy.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy – błogosławienie chleba na każdej Mszy św..

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

„Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę  oraz za każdą pomoc w tym tygodniu.  Z serca dziękujemy za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni.

Sprzątanie naszej świątyni – rozbieranie choinek i szopki – w sobotę od 8.30 – bardzo prosimy o liczniejszą pomoc.

Naszym dzieciom i młodzieży rozpoczynającym ferie zimowe życzymy dobrego Bożego wypoczynku a wszystkim ducha zgody i pojednania, byśmy szanując się wzajemnie, pomagali innym zrealizować swoje powołanie z myślą

Fiodora Dostojewskiego:

„Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.”