V Niedziela Zwykła – 5 luty 2017.

Świat, jak zawsze tak i dziś, potrzebuje światła prawdy i soli dobra. Dla nas to Jezus Chrystus jest światłem świata i solą ziemi. Sól oznacza dobre życie i służbę bliźnim, a światło – prawdę głoszoną i wyznawaną. Aby być światłem świata i solą ziemi należy poznać Chrystusa i Jego wymagania oraz naśladować Go całym swoim życiem.

Dziś – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy – błogosławienie chleba na każdej Mszy św..

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca – po Mszy św. adorując Najśw. Sakrament będziemy błagać o wszelkie potrzebne łaski na drogach miłości a szczególnie za wszystkich starszych, chorych i cierpiących oraz tych, którzy się o nich troszczą.

Zmianka różańcowa o 15.30.

W poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

We wtorek – spotkanie chóru o 18.30 – chętnych serdecznie zapraszamy.

W piątek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

W sobotę – wspomnienie NMP z Lourdes – XXV Światowy Dzień Chorego.  Liturgia zachęca nas, abyśmy w dźwiganiu krzyża cierpienia i choroby zaufali Bogu. Ojciec Święty zawierza chorych i cierpiących NMP Niepokalanie Poczętej i prosi Ją, by pomagała każdemu chrześcijaninowi przyjmować chorobę i cierpienie z Chrystusem dla zbawienia siebie i świata, a zdrowych prosi, by otoczyli ich szczególną opieką. Chorych, którzy mogą – X. Metropolita zaprasza w sobotę na Mszę św.  o 12.00 – do Bazyliki Bożego Miłosierdzia.

Z racji Światowego Dnia Chorego naszych chorych i starszych – oraz ich rodziny i przyjaciół zapraszamy na nasz parafialny Dzień Choregow sobotę – 11. II. – do naszej świątyni. Bardzo prosimy o pomoc, aby mogli dotrzeć na to ich szczególne spotkanie z Jezusem. Program dnia chorego:

  • 17.30 – Wystawienie Najśw. Sakramentu – Koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie modlitewne.
    • okazja do spowiedzi dla chorych i starszych.
  • 18.00 – Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia i błogosławieństwem dla wolontariuszy i opiekunów chorych.

Przed W. Postem będziemy przeżywać przez trzy kolejne niedziele nabożeństwo 40-godzinne. W przyszłą niedziele po Mszy św. o 11.30 –  wystawienie Najśw. Sakramentu. O 15.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona ze zmianką różańcową. Wszystkich już dziś na poobiedni spacer do naszej świątyni i na chwilę adoracji serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę i za każdą pomoc, szczególnie w sprzątaniu naszej świątyni i rozbieraniu szopki i choinek oraz za wspólną modlitwę w czasie „Godziny św.” i w I sobotę oraz za uczestnictwo w Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy za złożoną ofiarę  na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.30.

Na kolejny tydzień życzymy wszystkim ciepła Bożej miłości i umiłowania modlitwy dedykując myśl — Sørena Kierkegaarda:

Najsilniejszy jest zawsze ten, kto umie złożyć dłonie do modlitwy.