VI Niedziela Zwykła – 12 luty 2017.

Dziś przyszliśmy do ołtarza, na którym codziennie ponawia się ofiara Chrystusa, by uświadomić sobie wymagającą wolność człowieka.  Bóg obdarzył nas wolnością. Otrzymaliśmy wolną wolę, możność wyboru dobra lub zła, życia bądź śmierci. Nasza obecność na tym świętym zgromadzeniu jest znakiem, że wybieramy życie. Niech umacniają nas słowa św. Pawła: „wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują”, a przeżyta Eucharystia niech budzi naszą wrażliwość na potrzebujących – ludzi chorych, cierpiących, biednych, samotnych, załamanych i odrzuconych przez los – szczególnie w naszej parafii.

Przed W. Postem przeżywamy przez trzy kolejne niedziele nabożeństwo 40-godzinne. Dziś po Mszy św. o 11.30 – będzie wystawienie Najśw. Sakramentu. O 15.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich na poobiedni spacer do naszej świątyni i choć na krótką modlitwę serdecznie zapraszamy.

We wtorek– święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – patronów Europy oraz św. Walentego – patrona zakochanych – wszystkim a szczególnie młodym – życzymy daru prawdziwej i odpowiedzialnej miłości.

W piątek – III miesiąca- po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne.  O 19.15 – czuwanie młodzieży – obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum. Apel Jasnogórski z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 20.00 . Na chwilę adoracji i apel wszystkich zapraszamy.

W przyszłą niedzielę – III niedzielę miesiąca – Msza św. szkolna o 11.30 – a o 10.00 – Msza św. młodzieżowa – obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania: z klas I gimnazjum we wtorek o 18.30.

Zachęcamy do poczytania prasy katolickiej.

Zgodnie z pozwoleniem  nr 712/16 Miejskiego Konserwatora Zabytków rozpoczniemy w tym tygodniu prace konserwatorskie naszych drzew prowadzone przez uprawnioną firmę, które – wraz z nasadzeniami nowych – potrwają do końca roku. Prosimy o zachowanie ostrożności.

Serdeczne „Bóg zapłać” –  za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, za sprzątanie – oraz za każdą złożoną ofiarę. Szczerze dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu parafialnego dnia chorego. W imieniu chorych i starszych wyrażamy wdzięczność opiekunom i wolontariuszom za poświęcenie i każdy przejaw troski o nich.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.30.

Naszym dzieciom i młodzieży kończącym ferie zimowe życzymy potrzebnych darów Ducha Świętego na kolejne półrocze, a nam wszystkim, byśmy umieli dostrzec wielkość Bożej miłości – zwłaszcza w sakramencie namaszczenia chorych – z myślą Czesława Miłosza:

„Jest taka granica cierpienia, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.”