VII Niedziela Zwykła – 19 luty 2017.

Przed tygodniem liturgia przypomniała nam potrzebę pójścia drogą przykazań, które są prawdziwym wyzwoleniem człowieka. Dziś zaś mówi nam Chrystus, że pierwszym i największym z Jego przykazań jest przykazanie miłości. I to miłości nawet nieprzyjaciół. Nakaz miłości bliźniego znajdujemy w wielu religiach i systemach filozoficzno-etycznych, jednak miłość nieprzyjaciela głosi tylko chrześcijaństwo. Chrystus stawia to przykazanie na szczycie swej etycznej nauki. Chrześcijaninem jest więc dopiero ten, kto potrafi miłować nawet nieprzyjaciół. Ofiara Chrystusa, którą złożyliśmy, niech da nam tę niepojętą dla świata moc: miłowania nieprzyjaciół.

Dziś w III niedzielę miesiąca – Msza św. szkolna o 11.30 – a o 10.00 Msza św. młodzieżowa.

Przed W. Postem przeżywamy przez trzy kolejne niedziele nabożeństwo 40-godzinne. Dziś po Mszy św. o 11.30 – będzie wystawienie Najśw. Sakramentu do Mszy św.wieczornej. O 15.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich na poobiedni spacer do naszej świątyni i na chwilę adoracji serdecznie zapraszamy.

We wtorek – próba chóru o 18.30.

W środę – święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

W czwartek tłusty – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika – kończy się powoli czas karnawału – coraz bliżej Wielki Post.

Spotkania kandydatów do bierzmowania: z klas II gimnazjum we wtorek o 18.30,  z klas III – w piątek o 18.30.

Rozpoczyna się dziś kolejny Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i w każdym naszym domu pod hasłem: „Miłość jest trzeźwa”.  Niech nie braknie modlitwy w tej intencji.

Zachęcamy do poczytania prasy katolickiej.

Bóg zapłać” za czuwanie modlitewne w III piątek i udział w apelu, za każdą złożoną ofiarę i za sprzątanie naszej świątyni.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni– w sobotę od 8.30.

Na dni kończącego się karnawału wszystkim życzymy dobrej zabawy, smacznego pączka oraz podnoszącej na duchu prawdziwej radości serca i dedykujemy kolejny raz wymowną myślą św. Augustyna:

„Człowieku naucz się tańczyć,

bo inaczej aniołowie w niebie nie będą wiedzieć, co z tobą robić:”