VIII Niedziela Zwykła – 26 luty 2017.

Wśród naszych trosk doczesnych, przychodzimy na Mszę św., bo jesteśmy pewni, że Bóg troszczy się o nas, chce naszego dobra i nigdy nas nie opuści. Niech więc ta Najświętsza Ofiara umocni naszą ufność wobec Boga, który w swym ręku ma nasze losy i wie, czego nam potrzeba do życia duchowego i doczesnego. Ewangelia dzisiejsza wzywa nas do ufności w Opatrzność Bożą, bo Bóg nigdy nie opuści człowieka. Mamy na pierwszym miejscu postawić troskę o sprawy Boże i losy Królestwa Bożego na ziemi, a resztę otrzymamy od Boga.

W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Jest to również czas wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Jubileuszowy Tydzień Modlitw odbywa się w roku Narodowego Kongresu Trzeźwości.

Przed W. Postem przeżywamy przez trzy kolejne niedziele nabożeństwo 40-godzinne. Dziś po Mszy św. o 11.30 – będzie wystawienie Najśw. Sakramentu do godz.15.30. O 15.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich na poobiedni spacer do naszej świątyni i na chwilę adoracji serdecznie zapraszamy.

We wtorek – ostatki – spotkanie chóru o 18.30 – na utalentowanych oczekujemy.

W Środę Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu – czas nawrócenia, poprawy, pokuty i głębszego zastanowienia się nad sobą. Msze św. z obrzędem posypania głowy popiołem o 8.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły – niech nas będzie stać na to wyrzeczenie.

W środę – spotkanie scholi o 17.00.

W I czwartek – o 17.00 „Godzina święta” z Koronką do Bożego Miłosierdzia – na chwilę modlitwy szczerze zapraszamy. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii.

W I piątek – litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy „obowiązkowo”  kandydatów do bierzmowania z klas I, II i III gimnazjum. Po Mszy św. zbiórka lektorów.

O 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.

Okazja do spowiedzi św. dorosłych i młodzieży w czwartek i piątek – od godz. 17.15.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

W piątek – Droga krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.30 – szczerze również zapraszamy.

Również w I piątek – 3. III. – na Mszę św. o 18.00 – zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum – po Mszy św. spotkanie organizacyjne.

I sobotę – święto św. Kazimierza, królewicza, patrona Archidiecezji Krakowskiej i wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. Wszystkich zapraszamy.

W przyszłą niedzielę – I. Wielkiego Postu – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 15.30. Znajdźmy czas na to szczególne rozważanie męki pańskiej.

Rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Trwa on do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św..

Organizujemy parafialną pielgrzymkę dla wszystkich, a szczególnie dla młodzieży – śladami męczeńskiej śmierci błogosławionej Karoliny Kózkówny -18. III. 2017 /sobota/. Koszt 25 zł. Szczególy na plakacie.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę i za każdą pomoc, szczególnie w sprzątaniu naszej świątyni.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.30.

Wszystkim na ostatki i początek Wielkiego Postu życzymy umocnienia ufności w Bożą opatrzność na wszystkich drogach naszego życia z myślą Reinholda Schneidera:

„Każdy nasz los,

w którym widać krzyż, staje się łaską”.