I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 05 MARZEC 2017.

W Środę Popielcową nasze głowy zostały posypane popiołem. Tym znakiem pokuty rozpoczęliśmy święty czas czterdziestodniowego Wielkiego Postu. W łączności z całym Kościołem podejmujemy drogę wielkopostnej odnowy i przemiany serc, trwając na modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego, pełnieniu dzieł miłosierdzia, pokuty i umartwienia. Taka postawa ma ułatwić zerwanie z grzechem i szatanem. Kuszony na pustyni Chrystus pokazał nam, jak zwyciężać pokusy. Prośmy z wiarą Ojca, który jest w niebie: „nie dozwól, abyśmy ulegali pokusom”. Bądźmy ludźmi sumienia. Oczyszczajmy je i umacniajmy przez częstszą spowiedź i Komunię świętą oraz właściwe przeżywanie niedzieli. Niech w takiej postawie wspiera nas wyrażona w liście zachęta i błogosławieństwo X. Arcybiskupa.

Z racji listu X. Metropolity adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w przyszłą niedzielę.

Bardzo serdecznie zapraszamy na Gorzkie żale, które odprawiamy w każdą niedzielę o 15.30. Za udział w Gorzkich żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Kończymy kolejny Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i w każdym naszym domu. Wielkopostne przyrzeczenia trzeźwości niech będą także jedną z form pokuty chrześcijańskiej.

We wtorek – spotkanie chóru o 18.30 – na utalentowanych oczekujemy.

W środę – spotkanie scholi o 17.00.

W każdy czwartek po Mszy św. wieczornej będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia prosząc o owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu, rekolekcji, Świąt Wielkanocnych i odpustu parafialnego.

W piątek – Droga krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.30 – zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież.

Spotkania kandydatów do bierzmowania: z klas I gimnazjum we wtorek o 18.30 a z klas III w piątek o 18.30.

Już dziś zapraszamy wszystkich do udziału w rekolekcjach wielkopostnych w dniach 26–29 marca.

Okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą Mszą św.

Nasz alumn Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej Bartłomiej Andrzej WAJDA ma zamiar przyjąć święcenia diakonatu, dnia 8 maja 2017 roku. Ogarnijmy go naszą wielką szczerą modlitwą!.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę dla wszystkich, a szczególnie dla młodzieży – śladami męczeńskiej śmierci błogosławionej Karoliny Kózkówny -18. III. 2017 /sobota/. Koszt 25 zł. Szczególy na plakacie. Zapisy po Msach św..

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej oraz do czytania Pisma św. i książek katolickich. Po Mszach św.można kupić „40 rozważań na Wielki Post”, której współautorem jest X. Piotr WRÓBEL.

Serdeczne „Bóg zapłać”  za każde zaangażowanie w życie parafii – przede wszystkim radzie parafialnej – za każdą złożoną ofiarę oraz za udział we wspólnej modlitwie w czasie „Godziny św.”, w Drodze krzyżowej i w I sobotę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni  – w sobotę od 8.30.

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu z myślą Romana Rogowskiego:

 „Dopiero w światłości krzyża

można przyjąć ciemność trudu i cierpienia”.