II Niedziela Wielkiego Postu – 12 marzec 2017.

Opis Przemienienia Jezusa ukazuje nam, że to co doczesne jest tylko etapem drogi i nic nie może nam przesłonić ostatecznego celu jakim jest kochający Bóg. Wizja na Górze Tabor – o której czytamy w dzisiejszej Ewangelii – dotyczy perspektywy chwały, w jakiej może uczestniczyć każdy człowiek. Słowa Ojca Niebieskiego: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie” odczytujemy, jako szczególne wezwanie do słuchania Słowa Bożego głoszonego przez Jezusa i do przemiany naszych serc. Święty Paweł mówi nam dzisiaj „ Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam”. Z Bożą pomocą jesteśmy zdolni pokonać wszystko, co nas zniewala i ogranicza.

Z racji listu X. Metropolity w minioną niedzielę dziś uklękniemy, by adorować obecnego wśród nas Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale o 15.30. Składka na Gorzkich Żalach w przyszłą III-cią i pozostałe Niedziele W. Postu będzie zbierana na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój naszej świątyni. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum we wtorek o 18.30. Również we wtorek – spotkanie chóru o 18.30 – na utalentowanych oczekujemy.

W środę – spotkanie scholi o 17.00. Akademia Witkowicka zaprasza studentów, profesorów, lekarzy, nauczycieli i chętnych – na spotkanie przy kominku – w środę  – 15. III. 2017 – o godz. 20.15.

W każdy czwartek po Mszy św. wieczornej odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia prosząc o owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu, rekolekcji, Świąt Wielkanocnych i odpustu parafialnego.

W piątek – III. miesiąca – o 17.30 – Droga krzyżowa dla dzieci i starszych – przyjdźmy, by umocnić się w  dźwiganiu naszych codziennych krzyży. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne.  O 19.15 – Droga krzyżowa dla młodzieży. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum.

Apel Jasnogórski z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 20.00. Na chwilę adoracji i apel serdecznie zapraszamy.

W sobotę – III. miesiąca – rodziców z małymi dziećmi i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na nabożeństwo o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – III niedziela miesiąca – Msza św. szkolna o 11.30  na której 3 naszych kandydatów zostanie pobłogosławionych do posługi ministranta. Msza św. młodzieżowa o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą Mszą św.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie: Grzegorzom. Krystynom,Bożenom i Zbigniewom składamy serdeczne życzenia – wielu potrzebnych łask.

Nasz alumn Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej Bartłomiej Andrzej WAJDA ma zamiar przyjąć święcenia diakonatu, dnia 8 maja 2017 roku. Ogarnijmy go naszą wielką szczerą modlitwą!.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę dla wszystkich, a szczególnie dla młodzieży – śladami męczeńskiej śmierci błogosławionej Karoliny Kózkówny -18. III. 2017 /sobota/. Koszt 25 zł. Szczegóły na plakacie. Zapisy do środy po Mszach św..

Zaplanujmy już dziś czas, aby wziąć udział w rekolekcjach wielkopostnych w dniach 26–29 marca.

Zachęcamy poczytania prasy katolickiej, Pisma św. i książek katolickich – w tym czasie umacniania wiary.

Serdeczne „Bóg zapłać” –  za udział w drodze krzyżowej, za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, szczególnie za sprzątanie – oraz za każdą złożoną ofiarę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni  – w sobotę od 8.30.

Niech kolejne dni Wielkiego Postu zbliżają nas do Boga i do ludzi – niech towarzyszy nam myśl św. Augustyna:

„Człowiek jest tęsknotą Boga,

jest celem Jego miłości”.