III Niedziela Wielkiego Postu – 19 marzec 2017.

Zostaliśmy ochrzczeni, płynie w nas źródło wody żywej, która obmywa co grzeszne i daje życie Boże. Chrystus zapowiedział dar swej łaski i chrzest święty mówiąc z Samarytanką o wodzie żywej, która gasi pragnienie. Zapowiedzią tego żywego zdroju była woda ze skały, którą na prośbę Mojżesza dał Bóg na pustyni ludowi wybranemu. Chrześcijanie przez chrzest otrzymują za darmo łaskę Chrystusa i dar Ducha Świętego.

Czas Wielkiego Postu, czas świętych rekolekcji, które przed nami – niech będzie czasem zastanowienia się i refleksji nad sobą, czasem modlitwy, umocnienia wiary i nawrócenia na Boże drogi, czasem pokuty, pojednania i naprawy krzywd. Nie zmarnujmy tego czasu łaski. Wszystkich bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w rekolekcjach od przyszłej niedzieli, wszystkich prosimy o ufną modlitwę i ofiarowanie swoich krzyży w tej intencji. Rekolekcje wygłosi X. Adam KURDAS – Program mamy w gazetce parafialnej i na stronie internetowej.

Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale o 15.30. Składka na Gorzkich Żalach dziś oraz w pozostałe niedziele W. Postu będzie zbierana na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój naszej świątyni.

W poniedziałek liturgicznie przeniesiona Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP – męża sprawiedliwego, wzór pracowitości i patrona dobrej śmierci. Wszystkim solenizantom, szczególnie Józefom składamy serdeczne życzenia.

W środę – próba scholi o 17.00 – a po Mszy św. wieczornej spotkanie zespołu charytatywnego.

W czwartek po Mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia o owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu i wielkanocnych uroczystości parafialnych.

W piątek o 17.30 – Droga Krzyżowa – przyjdźmy, by umacniać się na drogach naszego życia.

Spotkania kandydatów do bierzmowania – w piątek: z klas III gimnazjum o 18.30.

W sobotę – 25. III – UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO – Dzień Świętości Życia. Bardzo serdecznie zapraszamy na Mszę św. o 8.00 /nie 7.00/ – będziemy modlić się o poszanowanie życia ludzkiego w każdym momencie i w każdej kondycji. Chętnych, by włączyć się do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i  złożyć swoje przyrzeczenia na Mszy św. o 18.00 – prosimy o zgłoszenie się przed Mszą św. do zakrystii. Przy wyjściu można zabrać karteczkę z przyrzeczeniem.

W przyszłą niedzielę zespół charytatywny będzie zbierał ofiary do puszek – na świąteczne paczki dla najbiedniejszych naszej parafii.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, Pisma św., Dzienniczka i książek katolickich – szczególnie w tym czasie umacniania wiary.

Gazetkę parafialną z programem rekolekcji, Wielkiego Tygodnia oraz życzenia świąteczne i zaproszenie na odpust otrzymacie państwo w najbliższych dniach. Szczerze dziękujemy całemu zespołowi redakcyjnemu i bardzo prosimy o pomoc w rozniesieniu gazetek.

Serdeczne Bóg zapłać”  za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, za udział w Drodze krzyżowej czuwanie w III piątek i modlitwę w III sobotę – szczególnie za sprzątanie – oraz za każdą złożoną ofiarę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.30.

Wszystkim parafianom: dzieciom, młodzieży, starszym życzymy jak najowocniejszego przeżycia czasu świętych rekolekcji z myślą św. Ambrożego:

”Kto odchodzi od Słowa Boga, ten głoduje,

kto odstępuje od mądrości, głupim się staje,

kto odchodzi od źródeł, jest spragniony,

kto od skarbu się odsuwa, staje się biedny”.