IV Niedziela Wielkiego Postu – 26 marzec 2017. CZAS ŚWIĘTYCH REKOLEKCJI.

„Zabiorę się i pójdę do mego Ojca, i powiem: Ojcze, zgrzeszyłem przeciw niebu i względem Ciebie” – przeżywamy czas świętych rekolekcji, czas pojednania z Bogiem i bliźnimi, czas pokuty i nawrócenia, czas modlitwy i wyciszenia. Módlmy się wzajemnie za siebie, aby ten czas łaski zaowocował w każdym z nas wzrostem miłości Boga i bliźniego. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach, które głosi – X. Adam KURDAS – serdecznie go w naszej parafii witamy i życzymy obfitości darów Ducha Świętego. Program rekolekcji – mamy w naszych domach w gazetce i na stronie internetowej.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.30 – rzewnie rozważając mękę Chrystusa będziemy błagać o Boże zmiłowanie. Składka na Gorzkich Żalach dziś i w pozostałe niedziele W. Postu będzie zbierana na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój naszej świątyni.

We wtorek – dzień spowiedzi rekolekcyjnej: spowiedź dorosłych: 7.30 – 8.00; 16.30 – 18.00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu.

Naszych chorych, samotnych i starszych zapraszamy na Mszę św. rekolekcyjną w środę o 16.30. Bardzo prosimy, by rodzina pomogła im dotrzeć do naszej świątyni.

Zakończenie rekolekcji z błogosławieństwem rekolekcyjnym w środę na wszystkich Mszach św. W środę na Mszach św. składka na potrzeby rekolekcji.

W czwartek – po Mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia o owocne przeżycie W. Tygodnia i Świąt .

W piątek – Droga krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.30  – serdecznie zapraszamy.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum w piątek o 18.30.

I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. Wszystkich zapraszamy.

Dziś i przyszłą niedzielę po Mszach św. nasz zespół charytatywny zbiera ofiary do puszek na paczki na święta dla najbardziej potrzebujących naszej parafii.

Od 7. – 9. IV. odbędzie się XV Forum Młodych naszej archidiecezji – szczegóły na plakacie.

Od  27. III – 7 IV. 2017 r. na terenie naszej szkoły, przy ul. Porzeczkowej 3, odbędzie się zbiórka elektrośmieci.

Zachęcamy do poczytania prasy katolickiej, Pisma św., Dzienniczka i dobrej książki – szczególnie w tym czasie umacniania wiary. Polecamy dziś szczególnie dwumiesięcznik „La Salette” – pismo o pojednaniu.

Serdeczne „Bóg zapłać za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, za modlitwę szczególnie za rozniesienie kopert, za sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę. Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni,  w sobotę od 8.30.

Z serca życzymy ubogacającego przeżywania czasu łaski świętych rekolekcji, niech jeszcze bardziej zjednoczą nas we wspólnocie wiary i miłości – i dedykujemy myśl Dietricha Bonchoeffera;

„Otoczeni opieką Bożej mocy, z otuchą wyglądajmy przyszłości.

Bóg z nami wieczorem i rankiem i widać Go w każdym nadchodzącym dniu.”