V Niedziela Wielkiego Postu – 02 kwiecień 2017

Jezus Chrystus oddał za nas swoje życie. Przeżywamy te prawdę na nowo podczas każdej Eucharystii. Jeśli chcemy się upodabniać do Zbawiciela, to także musimy być zdolni do umierania dla grzechu. Przeżyliśmy czas świętych rekolekcji „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w nich uczestniczyli. Smutno, że nasza młodzież ponadgimnazjalna boi się rekolekcji, Módlmy się wzajemnie za siebie, aby zasiane ziarno Boże zaowocowało w każdym z nas umocnieniem wiary i wzrostem miłości Boga i bliźniego.

Przeżywamy dziś również XII rocznicę śmierci św. Jana Pawła II – ufając Jego wstawiennictwu wypraszajmy obfitość łask Bożego Miłosierdzia.

Z racji I niedzieli miesiąca – dziś adoracja Najświętszego Sakramentu.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.30 – zapraszamy szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli ani raz. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu.

Dziś Akademicka Droga Krzyżowa spod Kolegiaty św. Anny o godz. 20.30.

W I czwartek po Mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia o dobre owoce rekolekcji, dobre przeżycie Wielkiego Tygodnia Po Mszy świętej wieczornej spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii.

W piątek – pierwszy miesiąca – Droga krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.30 – znajdźmy chwilę czasu na medytację męki Pana Jezusa i przyjdźmy, by Chrystusa dźwigającego krzyż błagać o umocnienie w wierze. Po Mszy św. o 7.00 i  18.00 – litania do Serca Pana Jezusa. Na Mszę św. o 18.00 „obowiązkowo” przyjdzie młodzież z klas I, II i III gimnazjum.

O 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.

Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. oraz w czwartek i piątek od 17.15.

Odwiedziny wszystkich chorych z posługą sakramentalną już na święta w I piątek od godz. 8.15. Prosimy o ich zgłaszanie.

W przyszłą – Palmową Niedzielę – poświęcenie przyniesionych palm na wszystkich Mszach św.

Triduum przed bierzmowaniem:

Sobota  – 8. IV. – 9.00 – śpiew, próba, musztra.

Niedziela – 9. IV. – 16.15 – Msza św., próba.

Poniedziałek – 10. IV. – 18.30 – śpiew, spowiedź.

BIERZMOWANIE – 11. IV. 2017 – 18.00/W.Wtorek/ – Bp Damian MUSKUS.

Nasz zespół charytatywny zbiera również dziś ofiary do puszek na paczki na święta dla najbardziej potrzebujących naszej parafii.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1% podatku dochodowego, dzięki któremu można będzie pomóc cierpiącym biedę. Informacje można zabrać przy wyjściu z kościoła.

Od 7. – 9. IV. odbędzie się XV Forum Młodych naszej archidiecezji – szczegóły na plakacie.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej Pisma św. i książek katolickich.

Serdeczne „Bóg zapłać” za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, za każdą złożoną ofiarę, za pomoc w rekolekcjach oraz za sprzątanie.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni, w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu w sobotę wyjątkowo od 10.00.

Wszystkim parafianom: dzieciom, młodzieży, starszym życzymy, by przeżyte rekolekcje przynosiły owoce: wzrostu pobożności, pojednania i ludzkiej życzliwości z myślą T. Fangrata:

„Nadzieja świata leży w dialogu

i w przestrzeganiu dekalogu”.