Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 16 kwiecień 2017.

Razem z całym Kościołem ogłaszamy światu radość Zmartwychwstania Chrystusa. Alleluja – Jezus żyje – radujmy się!. Prawda o zmartwychwstaniu Chrystusa jest najgłębszym fundamentem, na którym opiera się nasza chrześcijańska wiara. W dzisiejszą uroczystość powtarzamy z wiarą: „Nie umrę, ale żył będę i głosił dzieła Pana – Alleluja. W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy!” Bądźmy wszędzie świadkami paschalnej radości.

Jutro – 17.IV – Poniedziałek Wielkanocny – drugi dzień Świąt. W duchu chrześcijańskiej radości cała nasza parafia wraz z naszymi gośćmi będzie przeżywać swoje patronalne święto – odpust ku czci świętej Marii Magdaleny, zwiastunki wielkanocnej radości. Naszą postawą wiary i modlitwy, śpiewając radosne „Ciebie Boga wysławiamy..” będziemy dziękować dobremu Bogu za ten czas łaski, za troskliwą opiekę naszej patronki nad naszą rozwijającą się i podejmującą tyle wielkich zamierzeń parafią. Przed nami przede wszystkim troska o prawdziwą jedność wszystkich w duchu wiary, nadziei i miłości i kontynuacja  naszych budowlanych inwestycji. Wdzięczni za wszystko, cieszmy się naszymi osiągnięciami duchowymi i materialnymi. Przeżywając odpust w naszej parafialnej wspólnocie powierzmy naszej patronce wszystkie nasze sprawy, całą parafię, gości i wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii.

Msze św. jak w każdą niedzielę.

11.30 – MSZA ŚW. – SUMA ODPUSTOWA Z PROCESJĄ, której będzie przewodniczył X. Kanonik Andrzej Olszowski, proboszcz Parafii Zielonki

                           Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich na nasze uroczystości.

Spotkanie chóru we wtorek o 18.30. Utalentowanych zapraszamy.

W środę – spotkanie scholi o 17.00.

W czwartek po Mszy św. o 18.00 – spotkanie rodziców dzieci klas IV dotyczące Rocznicy I Komunii św.

W piątek – III. miesiąca – po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne.  O 19.15 – czuwanie młodzieży. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I i II gimnazjum.

Apel Jasnogórski z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 20.00. Na chwilę adoracji i apel serdecznie zapraszamy.

Przyszła niedziela – II Wielkanocna – to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na każdej Mszy św. zawierzymy siebie, parafię i świat Bożemu miłosierdziu ufając wstawiennictwu św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny.

W przyszłą  niedzielę – będziemy obchodzić rocznicę posadzenia dębu pamięci zbrodni  katyńskiej. Po Mszy św. o 11.30 – będzie krótki apel wspominający postać Bolesława Buszczyńskiego. Zapraszamy na chwilę refleksji.

Również w przyszłą niedzielę – decyzją biskupów – będzie zbiórka do puszek na rzecz ofiar konfliktu syryjskiego.

W Wielki Wtorek – X. Bp Damian Muskus udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeżyciu bierzmowania.

Składamy z serca płynące „Bóg zapłać” za zaangażowanie i udział we wspólnej modlitwie w czasie Triduum Paschalnego, za czuwania, udział w Drodze Krzyżowej i procesji paschalnej, za przygotowanie liturgii, za ofiary na cele naszej parafii, naszym pszczelarzom za nowy paschał, za tak hojne podzielenie się „święconym” z potrzebującymi i pomoc w pakowaniu i rozwiezieniu, za zrozumienie, trud i poświęcenie w przygotowaniu naszej świątyni do Świąt Wielkanocnych.

Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu do świąt naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Jeszcze raz składamy wszystkim, parafianom i gościom najserdeczniejsze życzenia – obfitych łask od Zmartwychwstałego Pana i smacznego „święconego”:

„Dziś Jezus Chrystus z grobu wstał,

Nam zmartwychwstania przykład dał; Radujmy się, Alleluja!”.