VI Niedziela Wielkanocna – 21 maj 2017.

Dzisiejsza Ewangelia wprowadza nas w atmosferę rozstania Jezusa z uczniami. Zasmuconym zapewne tą perspektywą Apostołom Mistrz i Nauczyciel obiecuje: „Nie zostawię was sierotami”. Zapowiada zesłanie Pocieszyciela, Ducha Prawdy, a także swoje powtórne przyjście i życie wieczne. Te obietnice skierowane są również do nas, żyjących 2 tysiące lat później. A spełnią się, jeśli tylko miłujemy Chrystusa i zachowujemy Jego przykazania.

Przychodźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 15.30. Na majówkę zapraszamy – w poniedziałek szczególnie gimnazjalistów, we wtorek klasy III i IV, w środę klasy O, I, II, w czwartek klasy V i VI, w piątek naszą młodzież. Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!. Prosimy, by rodzice zachęcali swoje dzieci i młodzież.

W poniedziałek, wtorek i środę – przypadają dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

W poniedziałek – wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy, patronki spraw najtrudniejszych.

We wtorek – o 18.30 – próba chóru – na utalentowanych cierpliwie oczekujemy.

W środę – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych – spotkanie scholi o 17.00.

W piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana – Dzień Matki – naszym mamom składamy najserdeczniejsze życzenia – dużo zdrowia i Bożej opieki a dla zmarłych prosimy o wieczna radość. Nasze mamy zapraszamy w piątek na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i na Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy św, o 11.30 zapraszamy na sztukę o św. Bracie Albercie.

Kandydatów do bierzmowania z klas II zapraszamy na spotkanie we wtorek o 18.30.

Wszystkich naszych jubilatów, przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową w Zielone Święta – 4 czerwca – o godz. 11.30. Gdyby do kogoś przeżywającego w tym roku jubileusz nie dotarło zaproszenie w tym tygodniu – bardzo prosimy o zgłoszenie.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom składamy szczere podziękowanie za każdą złożoną ofiarę, trud i poświęcenie, szczególnie wytrwałym za sprzątanie – szczerze za nich się módlmy.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni w sobotę od 8.30 – bardzo prosimy o pomoc, choć na godzinę – mamy problem do rozwiązania, bo przychodzi coraz mniej chętnych.

Niech Majowa Matka Najświętsza – wyprasza nam wszystkim łaskę prawdziwej odpowiedzialności za swoje powołanie do miłości Boga i bliźniego – niech towarzyszą nam słowa A. de Saint-Exupery,ego:

„Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy.

Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostaje.”