V Niedziela Wielkanocna – 14. 05. 2017.

W kolejną wielkanocną niedzielę – dzień zmartwychwstałego Chrystusa – zgromadziliśmy się na Eucharystii, aby uczyć się drogi do Boga jaką wskazał nam Zbawiciel, by słuchać Jego prawdy i czerpać z Niego życie. W ten sposób budujemy wspólnotę Kościoła i wypełniamy nasze powołanie. Bóg wezwał nas z ciemności do swego przedziwnego światła, byśmy swym życiem uświęcali ziemię. Chrystus przez swe człowieczeństwo objawił nam Boga Ojca, Jego miłość i cel naszego życia.

Zakończył się Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej – dziękując za powołanych – módlmy się wytrwale o powołania szczególnie z naszej parafii – niech Boży apel znajdzie pozytywny odzew w sercach naszej młodzieży.

Dziś – na Mszy św. o 11.30 – Rocznica I Komunii św. dzieci klas IV.

Również dziś – procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę.

Przychodźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 15.30. Na majówkę zapraszamy – w poniedziałek szczególnie gimnazjalistów, we wtorek klasy III i IV, w środę klasy O, I, II, w czwartek klasy V i VI, w piątek naszą młodzież. Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!. Prosimy, zachęcajmy się wzajemnie.

We wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Kandydatów do bierzmowania z klas I zapraszamy na spotkanie o 18.30.

W środę – spotkanie scholi o 17.00 – chętnych zapraszamy. Również w środę – 17. V. 2017 – Akademia Witkowicka zaprasza studentów, profesorów, lekarzy, nauczycieli i chętnych – na spotkanie – o godz. 20.15.

W piątek  trzeci miesiąca – uwaga zmiana !!!! – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i zaraz Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz czuwanie grupy modlitewnej. O 19.15 – czuwanie młodzieży zakończone błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I i II gimnazjum.

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na nabożeństwo majowe o 17.30 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – III miesiąca – dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I i II gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Maciejom i Andrzejom składamy serdeczne życzenia – wielu potrzebnych łask.

Organizujemy wyjazd na zakończenie obchodów 1050-lecia Chrztu Polski przy pomniku „Niezłomnym – Ojczyzna” w Morawicy – 20. V. 2017. Wyjazd o 9.30. Koszt 15 zł. Zapisy w zakrystii do środy.

Już dziś wszystkich naszych jubilatów, czyli przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową w Zielone Święta – 4 czerwca o godz. 11.30.

Fundacja Świętego Mikołaja kwestuje dziś po Mszach św. na stypendia dla potrzebujących uczniów.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni w sobotę wyjątkowo od 7.30!!! – bardzo prosimy o pomoc.

Dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom za cudowny „biały tydzień” – składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Szczerze dziękujemy za udział w nabożeństwach majowych, adoracji, medytacji oraz za sprzątanie, kwiaty i każdą złożoną ofiarę a szczególnie za obrusy i alby – dar rodziców dzieci I-Komunijnych.

Wszystkim życzymy wytrwałości na drogach Bożej miłości i dedykujemy przysłowie arabskie:

„Wytrwałość jest kluczem do prawdziwej radości.”