IV Niedziela Wielkanocna – 07. 05. 2017.

„Ja jestem Dobrym Pasterzem i znam owce moje. Przyszedłem po to, aby owce miały życie” – To zapewnienie Chrystusa, który zna nas po imieniu i troszczy się o każdego z nas. Przeżywana niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna 54 Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Dziękując za powołanych do służby Bożej módlmy się dziś gorąco o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii.

Dziś wielka radość całej naszej parafialnej wspólnoty i Szkoły Podstawowej nr 68 – ponieważ uczniowie klas III po raz pierwszy przyjmują Pana Jezusa do swojego serca. Składamy im najserdeczniejsze życzenia i pragniemy dzielić z nimi tę chrześcijańską radość – otwierając i nasze serca – by Chrystus w nich zagościł.

W„Białym Tygodniu” – klasy III zaprasza Pan Jezus codziennie na Mszę św. o 18.00 a w sobotę na pielgrzymkę do  sanktuarium w Czernej.

Z racji I niedzieli dziś adoracja Pana Jezusa w Eucharystii. Żywy Różaniec i wszystkich zapraszamy na majówkę połączoną ze zmianką o 15.30.

Przychodźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe  tygodniu o 17.30, a w niedziele i uroczystości o 15.30. Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!. Zapraszamy przede wszystkim młodzież i dzieci – w poniedziałki szczególnie  gimnazjalistów, we wtorki klasy III i IV, w środy klasy V i VI, w czwartki dzieci z klas O, I i II, a w piątek młodzież ponadgimnazjalną. Prosimy, by rodzice zachęcali swoje dzieci.

W poniedziałek – Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski i naszej archidiecezji. W katedrze na Wawelu o godz. 9.00 – nasz alumn Bartłomiej WAJDA przyjmie święcenia diakonatu – ogarnijmy go naszą wielką modlitwą.

W środę – spotkanie scholi o 17.00 – na chętne dzieci cierpliwie oczekujemy.

W przyszłą niedzielę – na Mszy św. o 11.30 – Rocznica I Komunii św.. Spowiedź w piątek od 17.00.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Stanisławom składamy serdeczne życzenia – wielu potrzebnych łask.

Organizujemy wyjazd na zakończenie obchodów 1050-lecia Chrztu Polski przy pomniku „Niezłomnym – Ojczyzna” w Morawicy – 20.05.2017. Wyjazd o 9.30. Koszt 15 zł. Zapisy w zakrystii.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej i Pisma św..

Serdeczne „Bóg zapłać” –  za udział: w procesji na rozpoczęcie majówek, adoracji, nabożeństwach majowych, nabożeństwie I sobót. Wszystkim, którzy trudzili się w tym tygodniu – szczególnie przygotowując naszą świątynię do uroczystości pierwszokomunijnej – składamy z głębi serca płynące wyrazy wdzięczności. Szczere podziękowanie za każdą złożoną ofiarę i sprzątanie.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni w sobotę od 8.30 – bardzo prosimy o pomoc.

Jeszcze raz serdeczne życzenia i gratulacje, szczególnie dla dzieci klas III, dla ich rodziców i rodzin, dla wszystkich gości i całej wspólnoty parafialnej. Niech Matka Najświętsza w te piękne majowe dni otacza nas wszystkich płaszczem swojej szczególnej opieki, nie bójmy się pobożności Maryjnej. Modląc się dziś o powołania do służby Bożej – każdemu z osobna życzymy dużo Bożej radości w realizowaniu swojego powołania dedykując zachętę świętego Jana Pawła II:

„Wypłyń na głębię„ – swoich możliwości.

MODLITWA JANA PAWŁA II – O POWOŁANIA

Jezu, Dobry Pasterzu, wzbudź we wszystkich wspólnotach parafialnych powołania do kapłaństwa, do zakonów męskich i żeńskich, do świeckiego życia konsekrowanego i misyjnego, wedle potrzeb całego świata, który Ty miłujesz i pragniesz zbawić. Tobie zawierzamy w szczególności naszą wspólnotę, stwórz w nas taki klimat duchowy, jaki panował wśród pierwszych chrześcijan; abyśmy stali się wieczernikiem modlitwy i pełnego miłości przyjęcia Ducha Świętego oraz Jego Darów. Wspieraj naszych pasterzy i wszystkie osoby konsekrowane. Kieruj krokami tych, którzy wspaniałomyślnie odpowiedzieli na Twoje wezwanie i przygotowują się do przyjęcia święceń albo ślubów opartych na radach ewangelicznych. Wejrzyj z miłością na tylu pełnych gotowości młodych ludzi i wezwij ich do tego, aby poszli za Tobą. Zawierzając te wielkie sprawy Twojego Serca możnemu wstawiennictwu Maryi, która jest Matką i wzorem wszystkich powołań, prosimy Ciebie o podtrzymanie naszej wiary, w przekonaniu, że Ojciec wysłucha nas, gdy modlimy się o to, o co Ty sam kazałeś nam prosić. Amen.