III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.04.2017.

Kolejne niedziele wielkanocne pomagają nam wciąż na nowo odkrywać prawdę o zmartwychwstałym Chrystusie obecnym w Kościele, który jest wspólnotą świętych i męczenników i upadających. Do tej wspólnoty każdy z nas został włączony przez chrzest, bierzmowanie i Eucharystię. Tutaj Chrystus obdarza nas wieloma potrzebnymi darami. Umiłujmy Miłosiernego Pana obecnego w Kościele.

Dziś również Niedziela Biblijna – I Narodowy Dzień Czytania Pisma świętego, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.  Zachęcamy do codziennego poczytania Pisma św.. Może szczególnie dzisiaj w domu wspólnie przy posiłku lub w czasie wieczornej modlitwy odczytajmy fragment Słowa Bożego z Listu do Galatów, który otrzymamy na karteczce wychodząc ze świątyni. Zabierzmy ją do domu, aby w swojej rodzinnej księdze Biblii odszukać zaznaczony tekst, uważnie przeczytać, rozważyć w kontekście swojego powołania i aktualnej sytuacji życiowej. Gorąco zalecamy, aby każdy z nas nauczył się tego tekstu na pamięć i przywoływał jego treść w codziennej modlitwie przez cały rok.

Przychodźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele i uroczystości o 15.30. Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!. Prosimy, by rodzice zachęcali swoje dzieci.

W poniedziałek – 1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.

We wtorek  wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła – spotkanie chóru o 18.30. Chętnych  zapraszamy.

W środę – 3. majaUROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI, głównej patronki naszej Ojczyzny. Odnowimy Akt Zawierzenia Matce Bożej – Jasnogórskie Śluby Narodu. Msze św. jak w każdą niedzielę.

W I czwartek – święto św. Floriana, męczennika, patrona Krakowa – o 17.00 „Godzina święta” połączona z majówką o 17.30. O 18.45 spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii.

Dzieci klas III i ich rodziców zapraszamy na próbę przygotowującą do I Komunii św. – w czwartek o godz. 16.15.

W I piątek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera. Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 7.00 i 18.00.

O 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.

Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy „obowiązkowo” – kandydatów do bierzmowania z klas I i II gimnazjum. Po Mszy św. spotkanie lektorów. Okazja do spowiedzi św. dorosłych i młodzieży w czwartek i piątek – od godz. 17.15.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

W I sobotę – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec połączony z majówką i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca.

W sobotę – Próba i spowiedź św. dzieci pierwszokomunijnych o 8.30 .

W przyszłą niedzielę – 7 maja – dzieci klas III przystąpią po raz pierwszy do Komunii św.. na Mszy św. o 11.30.  Bardzo prosimy parafian,  by w tą niedzielę przyszli na Mszę św. o innej godzinie.

W przyszłą niedzielę – rozpocznie się kolejny Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej i Pisma św..

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomnażają dobro naszej parafii przez ofiary i poświęcenie – szczególnie dziękujemy za kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni na I Komunię w sobotę – wyjątkowo od 10.00 – bardzo prosimy o pomoc.

Wszystkim składamy pełne ufności życzenia – niech Matka Najświętsza w te piękne majowe dni otacza nas wszystkich płaszczem swojej szczególnej opieki, nie bójmy się pobożności Maryjnej, bo jak mówi arabskie przysłowie:

„Miłość matki nie starzeje się”.