Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 4 czerwiec 2017

Chrystus wielokrotnie obiecywał, że ześle Ducha Świętego, który napełni serca uczniów i cały okrąg ziemi. Kiedy wstąpił do Ojca, wylał Go na cały Kościół i świat. Obietnica Jezusa została spełniona – nie jesteśmy sami. Przeżywając tę uroczystość zjednoczenia ze wszystkimi chrześcijanami, otwórzmy się na Jego natchnienia i dary. Nie zamykajmy naszych umysłów i serc. Niech umacnia nas Duch Prawdy, Duch Pocieszyciel. Trwajmy mocni w wierze. Prośmy Ducha Świętego o odnowę oblicza Kościoła, naszej parafii oraz o nowy zapał dla każdego i każdej z nas.

Wszystkim naszym jubilatom, przeżywającym w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego składamy dziś najserdeczniejsze życzenia – dużo zdrowia i obfitości Bożych łask na dalsze lata.

Jutro – drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o 8.00 i 18.00.

Miesiąc czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – Litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św..

We wtorek – próba chóru – na utalentowanych cierpliwie oczekujemy.

Kandydatów do bierzmowania z klas I gimnazjum  zapraszamy na spotkanie we wtorek o 18.30.

W środę – spotkanie scholi o 17.00. O 17.30 – próba dzieci sypiących kwiatki na procesji Bożego Ciała – prosimy o przybycie.

W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i św. Jadwigi, Królowej.

Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę w piątek od godz. 17.20.

W przyszłą niedzielę  – Uroczystość Najświętszej Trójcy.

Zbliża się również Uroczystość Bożego Ciała – pójdziemy w procesji z Jezusem Eucharystycznym ulicami naszej parafii tak, jak w ubiegłym roku: Dożynkową, Siewną, Natansona, Kuźnicy Kołłątajowskiej, Górnickiego, nową Głogową i Turowiec. Ołtarze, jak w minionym roku.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Lichenia, Leśniowa, Św. Anny, Gidel, Kalisza, Częstochowy– w dniach 26-27.VI. 2017. Koszt około 160 zł – w tym przejazd, obiadokolacja, nocleg, śniadanie, ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, nie bójmy się duchowego ubogacenia.

Serdeczne „Bóg zapłać” –  za udział: w procesji na zakończenie majówek, adoracji, nabożeństwie I sobót. Wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą złożoną ofiarę, poświęcenie, trud a szczególnie za sprzątanie  – szczerze za nich się módlmy.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni w sobotę od 8.30 – bardzo prosimy o pomoc, choć na godzinę – mamy trudny problem do rozwiązania, bo przychodzi coraz mniej chętnych.

Z okazji Zielonych Świąt życzymy wszystkim – a szczególnie naszym jubilatom – obfitości potrzebnych darów Ducha Świętego, które niech pomagają nam szczególnie na trudnych ścieżkach naszego życia z myślą A. Mickiewicza:

„Niech się twa dusza jako dolina położy,

A wnet po niej jak rzeka popłynie duch Boży.”