Uroczystość Najświętszej Trójcy – 10 czerwiec 2017

W dzisiejszą niedzielę świętujemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kościół przypomina nam prawdę, że Jeden Bóg jest jednocześnie wspólnotą trzech kochających się Osób: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Kiedy czynimy znak krzyża, wyznajemy wiarę w Boga w Trójcy Jedynego. Od tego wyznania zaczynajmy każdą modlitwę, dzień, pracę, a nawet posiłek. Bóg zaprasza nas dzisiaj, byśmy zgłębiali Jego tajemnicę – nie tyle rozumem, ale kochającym i wierzącym sercem. Zaprasza nas, byśmy oddawali Mu chwałę w codzienności. Odpowiedzmy na to zaproszenie. Wzywa nas przecież największa Miłość.

Miesiąc czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – Litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św..

We wtorek – wspomnienie św. Antoniego, prezbitera i doktora Kościoła – próba chóru – o 18.30 i spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II – o 18.30.

W środę – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika  – spotkanie scholi o 17.00.

W czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

/BOŻE CIAŁO/.

Msze św. jak w każdą niedzielę: o 8.00, 10.00, 11.30, 16.15. Po Mszy św. o 11.30 pójdziemy w tradycyjnej już procesji z Jezusem Eucharystycznym ulicami naszej parafii; Dożynkową, Siewną, Natansona, Kuźnicy Kołłątajowskiej, Górnickiego, Głogową i Turowiec. Ołtarze jak w ubiegłym roku. Pomóżmy sobie wzajemnie w ich przygotowaniu – udekorujmy wszystkie nasze domy i ulice dając wyraz naszej wierze. Serdecznie wszystkich zapraszamy na procesję – szczególnie niosących feretrony i sztandary, harcerzy, dzieci pierwszokomunijne, dzieci klas IV, dzieci do sypania kwiatków oraz Żywy Różaniec ze świecami.

Próba dzieci sypiących kwiaty na procesji w środę o 17.30.

W piątek – III miesiąca – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i zaraz Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz czuwanie grupy modlitewnej. O 19.15 – czuwanie młodzieży zakończone błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I i II gimnazjum.

W sobotę – III miesiąca – wspomnienie św. Brata Alberta, zakonnika.- rodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na chwilę modlitwy o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – III miesiąca – dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I i II gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Bardzo prosimy po Mszy św. o zabranie i pomoc w rozniesieniu kopert z zaproszeniem na Boże Ciało – w naszej gazetce parafialnej. „Bóg zapłać„ wszystkim, którzy angażują się w jej powstawanie.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Lichenia, Leśniowa, Św. Anny, Gidel, Kalisza, Częstochowy– w dniach 26-27.VI. 2017. Koszt 160 zł – w tym przejazd, obiadokolacja, nocleg, śniadanie, ubezpieczenie. Zapisy  w zakrystii i kancelarii.

Zapraszamy również do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11. 08. 2017. Zapisy do I Wspólnoty, której przewodnikiem jest nasz X. Tomasz – do 31. 07 – w zakrystii. Koszt – to 60 zł od osoby dorosłej i 30 zł do 16 roku życia.

Serdeczne „Bóg zapłać” –  za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, szczególnie za kwiaty i sprzątanie – oraz za każdą złożoną ofiarę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – choć na godzinkę – w sobotę od godz. 8.30.

Niech Jezus w Eucharystii, który pragnie nawiedzić każdy nasz dom, każde mieszkanie – wniesie wiele błogosławieństwa w nasze serca, w nasze rodziny i sąsiedztwa z zachętą św. Jana Pawła II:

„Otwórzcie drzwi Chrystusowi – postawcie Eucharystię w centrum waszego życia”.