XI Niedziela Zwykła – 18 czerwiec 2017.

Dzisiejsza Ewangelia opisuje powołanie uczniów. Minęło dwa tysiące lat od tamtego wydarzenia, a scena powołania nieustannie się powtarza. Ten sam Jezus wypowiada te same słowa: „Pójdź za Mną”. Zmienił się tylko adresat. Dzisiaj każdy z nas jest nieustannie wołany przez Jezusa, aby jak najlepiej zrealizował te zadania, które mu Bóg powierzył posyłając na ten świat. Wtedy każdy  z nas doświadczy prawdziwej radości i pokoju serca.

Z racji czerwca – miesiąca poświęconego Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy w tygodniu po Mszach św. wieczornych, w poniedziałek rano.

W środę – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika – spotkanie scholi o 17.00.

W czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała z procesją i błogosławieństwem wianków, ziół i kwiatów na Mszy św. o 18.00. Serdecznie zapraszamy dzieci sypiące kwiatki, dzieci komunijne, niosących feretrony i sztandary. Wszystkich szczerze zapraszamy.

W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Msze św. na zakończenie roku szkolnego – o godz. 8.00 /zamiast o 7.00/ – dla klas 0 – IV, o godz.10.00 dla klas V – VI i gimnazjum o 10.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i naszych ośrodków wychowawczych oraz rodziców, wychowawców i pracowników szkoły. Spowiedź od 7.30 i od 9.30.  Z racji uroczystości nie ma postu.

Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę w piątek od godz. 17.20.

W sobotę – 24. VIuroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia, szczególnie Janinom, Janom składamy najserdeczniejsze życzenia: wielu potrzebnych łask.

Jest jeszcze kilka miejsc na parafialną pielgrzymkę do Lichenia, Leśniowa, Św. Anny, Gidel, Kalisza, Częstochowy– w dniach 26-27.VI. 2017. Wyjazd o 5.30.spod strażnicy. Koszt 160 zł – w tym przejazd, obiadokolacja, nocleg, śniadanie, ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i kancelarii tylko do środy.

Zapraszamy również do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11. 08. 2017. Zapisydo I Wspólnoty, której przewodnikiem jest nasz X. Tomasz – do 31. 07 – w zakrystii. Koszt – to 60 zł od osoby dorosłej i 30 zł do 16 roku życia.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy i książek katolickich, szczególnie na wakacjach i urlopach.

„Bóg zapłać” wszystkim za udział i przygotowanie procesji Bożego Ciała – szczególnie niosącym sztandary, feretrony i baldachim, porządkowym, policji, niosącym świece, prowadzącym śpiew, małym krakowiankom i krakowiakom, dzieciom pierwszokomunijnym i sypiącym kwiatki, ministrantom, lektorom, kościelnym i tym, którzy przygotowali ołtarze, ubrali domy i trasę procesji.

Wszystkim dobrodziejom i darczyńcom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie. Serdeczne „Bóg zapłać” – za udział w czuwaniu modlitewnym i apelu, rodzicom z małymi dziećmi, za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, szczególnie za sprzątanie i kwiaty a zwłaszcza za piękny klomb przed kościołem – oraz za każdą złożoną ofiarę – wytrwale za dobrodziejów się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – choć na godzinkę – w sobotę od godz. 8.30.

Na czas rozpoczynających się wakacji i urlopów wszystkim życzymy zasłużonego Bożego wypoczynku – pamiętajmy o Bożych przykazaniach – szczególnie o modlitwie i Mszy św. niedzielnej z myślą L. Rydla:

„Tak mało na świecie dobroci,

A tyle jej światu potrzeba…

Nią życie jak słońcem się świeci,

Nią ziemia się zbliża do nieba.”