XII Niedziela Zwykła – 25 czerwiec 2017.

Gromadzi nas miłość do Chrystusa. Eucharystia jest miejscem spotkania z Bogiem i ludźmi. Niech to spotkanie przyczyni się do pogłębienia naszej więzi. Kościół przez sakramenty uświęca wiernych i daje okazję do przeżywania wspólnoty. Najważniejszym momentem życia każdej wspólnoty chrześcijańskiej jest dzielenie Eucharystycznego Chleba. Niech ono nam pomoże dźwigać krzyże i trudy każdego dnia i wszędzie przyznawać się do Chrystusa. Przyjęte Słowo Boże i sprawowana Eucharystia niech nas umacnia, byśmy zawsze byli Dziećmi Bożymi, może szczególnie na wakacjach i urlopach.

Z racji czerwca – miesiąca poświęconego Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy w tygodniu po Mszach św. wieczornych, w poniedziałek rano.

W lipcu i sierpniu – nie będzie Mszy św. w czwartki o 18.00 i w piątki o 7.00/wyjątkowo będzie w I czwartek/.

W poniedziałek – parafialny wyjazd pielgrzymów do Lichenia, Leśniowa, Św. Anny, Gidel, Kalisza, Częstochowy –  o 5.30 – spod strażnicy. Duchowo i modlitewnie łączmy się z pielgrzymami powierzając swoje i parafialne intencje.

We wtorek – wspomnienie MB Nieustającej Pomocy i bł. Władysława.

W środę – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

W czwartek – 29. 06.UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁAMsze św. o 8.00 i 18.00.

Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę w piątek – od 17.20.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. Serdecznie zapraszamy.

Szczere życzenia składamy wszystkim solenizantom tego tygodnia – szczególnie Władysławom, Piotrom, Pawłom, Halinom.

Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11. 08. 2017. Zapis ydo I Wspólnoty, której przewodnikiem jest nasz X. Tomasz – w zakrystii i kancelarii.

Może mamy trochę więcej czasu – zachęcamy do kupowania i poczytania prasy i książek katolickich.

„Bóg zapłać” za udział w procesji, czuwaniu modlitewnym i nabożeństwie I sobót oraz za sprzątanie i kwiaty. Wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą pomoc i złożoną ofiarę na budowę ołtarza bocznego św.Jana Chrzciciela, którą rozpoczniemy w  tym tygodniu

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni choć na chwilę w sobotę od godz. 8.30.

Rozpoczęły się wakacje – nie zapominajmy o Bogu i Jego przykazaniach – na czas pracy i wypoczynku składamy wszystkim życzenia duchowego ubogacania się i mężnego naśladowania św. Apostołów Piotra i Pawła w dźwiganiu z Chrystusem naszych codziennych trosk – dedykujemy wymowną myśl B. Spinozy:

„Nie złość się, nie narzekaj, ale rób użytek z rozumu.”