XIII Niedziela Zwykła – 2 lipiec 2017.

Przyjęte Słowo Boże i sprawowana Eucharystia umacniają nas, abyśmy zawsze byli Dziećmi Bożymi, może szczególnie na wakacjach i urlopach. Jezus uświadamia nam potrzebę nieustannego porzucania tego, co może osłabić lub wręcz uniemożliwić więź z Nim. Jednocześnie naśladowanie Chrystusa również w czasie odpoczynku daje szczęście i prawdziwą radość.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca – po Mszach św. adoracja Pana Jezusa w Eucharystii. W czasie adoracji będziemy modlić się, abyśmy wszyscy szczęśliwie i po Bożemu przeżyli czas urlopów i wakacji.

Dziś o 15.30 – zmianka tajemnic różańcowych.

W lipcu i sierpniu – nie będzie Mszy św. w czwartki o 18.00 i w piątki o 7.00/wyjątkowo będzie w I czwartek/.

W  poniedziałek – święto św. Tomasza Apostoła.

We wtorek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej na Wawelu.

W I czwartek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy – patronalne święto chorych i Apostolstwa Chorych – o 17.00 „Godzina święta”. Wszystkich szczerze zapraszamy.

W I piątek – nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 18.00. Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę – od 17.20.

Również w wakacje zapraszamy dzieci na Mszę św. pierwszopiątkową o 16.30. Spowiedź od 16.00.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od 8.30.

Okazja do spowiedzi z racji I piątku – w czwartek i piątek od 17.15

W sobotę – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.

Może mamy trochę więcej czasu – zachęcamy do kupowania i poczytania prasy i książek katolickich – znajdźmy chwilę czasu dla ducha.

Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11. 08. 2017. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Trwają pracy przy budowie ołtarza bocznego św. Jana Chrzciciela – prosimy modlitwę w tej intencji.

Wszystkim naszym dobrodziejom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie, szczególnie za ofiary na budowę ołtarza św. Jana Chrzciciela. „Bóg zapłać” za udział w pielgrzymce parafialnej, za sobotnią modlitwę oraz za kwiaty i pomoc w sprzątaniu kościoła – wytrwale się za naszych dobrodziejów módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 8.30. Pomóżmy w przygotowaniu naszej świątyni na kolejną niedzielę.

Wszystkim życzymy Bożej radości na wakacjach i urlopach a pracującym potrzebnej Bożej mocy i opieki na każdy dzień i dedykujemy myśl Pitagorasa zapraszając na Boże drogi:

„Trudno jest iść przez życie

Wieloma drogami jednocześnie”.