XV Niedziela Zwykła – 16 lipiec 2017

Zgromadziliśmy się, aby słuchać Bożego słowa i składać Bogu dziękczynienie. To niezwykłe, że Bóg przemawia do człowieka. Jego słowo ma moc przemienić nasze życie, ma moc przemienić świat. Każdą Eucharystię rozpoczyna liturgia słowa. Pan, jak siewca, rzuca ziarno swego słowa na glebę naszych serc. Słowo Boga przynosi owoce duchowe w życiu tych, którzy Go słuchają z otwartym sercem i wprowadzają w czyn. Niech każde serce wyda stokrotny plon dobrych uczynków. Dziś również – wspomnienie NMP z Góry Karmel /MB Szkaplerznej/.

W lipcu i sierpniu – nie ma Mszy św. w czwartek o 18.00 i w piątek o 7.00.

We wtorek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana.

W czwartek – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera.

W piątek – III miesiąca – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i zaraz Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz czuwanie grupy modlitewnej w intencji całej parafii, wszystkich naszych ofiarodawców i dobrodziejów. Z racji wakacji nie będzie czuwania młodzieży.!!! Dlatego na zakończenie Apel Jasnogórski o 19.15 . Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

W sobotę – liturgiczne wspomnienie św. Marii Magdaleny, naszej patronki. Odpust obchodzimy na stałe w Poniedziałek Wielkanocny.

25.VII – obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących – z tej okazji w przyszłą niedzielę 23. VII – modlitwa za kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych po każdej Mszy św..

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, książek katolickich i Pisma św. – znajdźmy chwilę czasu dla ducha.

Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11. 08. 2017. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Trwają końcowe prace przy budowie bocznego ołtarza św. Jana Chrzciciela, zrobiliśmy także już pierwszą część nowych ławek – ofiary jesienne będą przeznaczone na koszty za ich wykonanie – prosimy o modlitwę w intencji naszych inwestycji.

Wszystkim naszym dobrodziejom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie, szczególnie za ofiary na budowę ołtarza św. Jana Chrzciciela, za piątkową i sobotnią modlitwę oraz za kwiaty i pomoc w sprzątaniu naszego kościoła – wytrwale za nich się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 8.30.

Z serca życzymy wszystkim niech Matka Boża Szkaplerzna wyprosi wszelkie potrzebne łaski, szczególnie Bożą opiekę na wakacjach i urlopach oraz potrzebne siły dla tych, którzy w tym czasie trudzą się i pracują z myślą św. Teresy od Dzieciątka Jezus:

„Święty Szkaplerz – to pewny znak przeznaczenia do zbawienia”.