XVI Niedziela Zwykła – 23 lipiec 2017.

Człowiek, który żyje dla Boga, może nazwać się szczęśliwym. Szczęśliwym jest ten, kto sens swojego istnienia czerpie z czystego Bożego źródła. Przychodzimy dzisiaj do źródła Bożej Miłości – do Jezusa, aby razem z Nim pójść na miejsce pustynne i powierzyć tylko Jemu nasze życie: radości i sukcesy, a także nasze troski, zmartwienia i kłopoty.

Dziś również święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

W poniedziałek – wspomnienie św. Kingi.

We wtorek – 25.VII – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących – z tej okazji w dzisiejszą niedzielę – po każdej Mszy św. modlitwa za kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych /także wózków i rowerów/. Ofiary będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy – „Bóg zapłać” w ich imieniu za każdą złożoną ofiarę.

W środę – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.

Grupa modlitewna zaprasza na wspólną modlitwę – w piątek od godz. 17.20.

W sobotę – wspomnienie św. Marty.

Wszystkim solenizantkom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, książek katolickich i Pisma św. – znajdźmy chwilę czasu dla ducha.

Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11. 08. 2017. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Trwają końcowe prace przy budowie bocznego ołtarza św. Jana Chrzciciela, zrobiliśmy także już kolejną część nowych ławek – ofiary jesienne będą przeznaczone na koszty za ich wykonanie – prosimy o modlitwę w intencji naszych inwestycji.

Wszystkim naszym dobrodziejom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie, szczególnie za ofiary na budowę ołtarza św. Jana Chrzciciela, za adoracyjne czuwanie w III piątek i wspólną modlitwę na Apelu Jasnogórskim oraz za kwiaty i pomoc w sprzątaniu naszego kościoła – wytrwale za nich się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 8.30.

Z serca życzymy, niech święci tego tygodnia wyproszą nam wszystkim wszelkie potrzebne łaski, szczególnie Bożą opiekę na wakacjach i urlopach oraz potrzebne siły w naszych codziennych troskach i trudach – niech towarzyszy nam myśl św. Jana Vianneya:

Nie wszyscy świeci dobrze zaczynali,

ale każdy z nich dobrze skończył”!”

Modlitwa kierowcy

O Panie, daj mi pewną rękę, dobre oko, doskonałą uwagę, bym nie pozostawił za sobą płaczącego człowieka. Ty jesteś Dawcą Życia – proszę Cię przeto, spraw bym nie stał się przyczyną śmierci tych, którym Ty dałeś życie. Zachowaj, o Panie, wszystkich którzy będą mi towarzyszyć od jakichkolwiek nieszczęść i wypadków. Naucz mnie, bym kierował pojazdem dla dobra drugich i umiał opanować pokusę przekraczania granicy bezpieczeństwa szybkości. Spraw, aby piękno tego świata, który stworzyłeś, wraz z radością Twej łaski, mogły mi towarzyszyć na wszystkich drogach moich. Amen.