XVII Niedziela Zwykła – 30 lipiec 2017

Zgromadzeni jako lud Boży Nowego Przymierza, mamy dać wyraz swej wierze i prawdziwej chrześcijańskiej mądrości. Nasz udział w niedzielnej Mszy św. ma być wyrazem, że na pierwszym miejscu stawiamy sprawę Królestwa Bożego, bo ono ma najwyższą cenę, ono jest drogocenną perłą, którą mamy zdobyć. Pamiętajmy o codziennej modlitwie, módlmy się za siebie, za rodzinę, za parafię, o Bożą opiekę w pracy i na wakacjach, za tych, co się nie modlą.

Rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc szczególnej troski – jak słyszeliśmy w liście biskupów –  o trzeźwość w naszych rodzinach, w naszej parafii  i całej naszej Ojczyźnie. Módlmy się gorąco o trzeźwość wszystkich, szczególnie dzieci i młodzieży oraz za rodziny przeżywające tragedie pijaństwa i alkoholizmu. Trwajmy w trzeźwości. Nie bójmy się podejmować trudów i wyrzeczeń. Dajmy dobry przykład.

W poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana

We wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

W I czwartek – o 17.00 – „Godzina święta” – na chwilę adoracji i Mszę św. o 18.00 szczerze zapraszamy.

W I piątek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana – nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 18.00. Zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę od 17.20. Również w wakacje dzieci zapraszamy na Mszę św. pierwszopiątkową o 16.30. Spowiedź od 16.00. Odwiedziny chorych od 8.15.

Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. oraz w czwartek i w piątek od 17.15.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę – święto Przemienienia Pańskiego- wyrusza Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. W niej nasz X. Tomasz i kilku parafian. Duchowo i modlitewnie łączymy się z wszystkimi pielgrzymami na Jasną Górę.

W przyszłą – 30 lipca – mija 15 lat od rozpoczęcia budowy, od pierwszych wykopów. Bogu chwała, że dzięki ofiarności i poświęceniu wielu tak dużo zrobiliśmy. Niech kolejne parafialne budowlane osiągnięcia – nowy ołtarz św. Jana Chrzciciela i część nowych ławek – napełniają nas prawdziwą radością. W imieniu całej parafii składamy wszystkim darczyńcom i dobrodziejom z serca płynące słowa podziękowania – szczególnie za ofiary na nowy ołtarz i za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni. Szczerze się za nich módlmy, prosząc, aby sam Bóg im wszystkim obficie wynagradzał.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy i książek katolickich oraz Pisma św. – znajdźmy chwilę czasu dla ducha.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc – choć na chwilkę – w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.30.

Na kolejne dni wszystkim życzymy Bożej ochłody i prawdziwej wakacyjnej radości  z myślą La Rochefaucaulda:

„Prawdziwe umartwienia to te,

o których nikt nie wie”.