XVIII Niedziela Zwykła – 06 sierpień 2017

Chrystus na górze Tabor przemienił się wobec swych uczniów, ukazał im rąbek swojej chwały, aby umocnić ich wiarę. Dzisiaj, w święto Przemienienia Pańskiego, przychodzimy do świątyni, by przez udział w tej ofierze Zmartwychwstały Chrystus przemienił nasze serca, opromienił nas jasnością swej łaski, a kiedyś dał nam udział w swej chwale.

Dziś wyruszyła Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. W niej nasz X. Tomasz i kilku parafian.

Duchowo i modlitewnie łączmy się przez te dni z wszystkimi pielgrzymami.

Z racji I niedzieli miesiąca dziś – adoracja Najśw. Sakramentu.

Zmianka różańcowa i nasza szczera modlitwa o umiłowanie Eucharystii i o ducha trzeźwości o 15.30.

Przeżywamy miesiąc sierpień – miesiąc szczególnej troski o trzeźwość w naszych rodzinach, w naszej parafii i całej naszej Ojczyźnie. Módlmy się gorąco o trzeźwość wszystkich, szczególnie dzieci i młodzieży oraz za rodziny przeżywające tragedie pijaństwa i alkoholizmu. Trwajmy w trzeźwości. Nie bójmy się podejmować trudów i wyrzeczeń. Dajmy dobry przykład.

We wtorek – wspomnienie św. Dominika, kapłana.

W środę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża  /Edyty Stein/, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

W czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

W piątek – wspomnienie św. Klary, dziewicy. Zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę od 17.20.

W przyszłą niedzielęŚWIĘTO NMP KALWARYJSKIEJ.

Zachęcamy do poczytania prasy katolickiej i Pisma św.. – nie bójmy się ubogacać naszego ducha.

Wszystkim naszym dobrodziejom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie, szczególnie za ofiary na budowę ołtarza św. Jana Chrzciciela,  za modlitewne czuwanie w I czwartek, I piątek i w I sobotę oraz za wszelką troskę o naszą świątynię, za sprzątanie i kwiaty – wytrwale za nich się módlmy.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.30.

Niech Królowa Polski – Pani Jasnogórska – do której pielgrzymujemy – przynajmniej duchowo – pomoże nam być wszędzie ludźmi odpowiedzialnymi, również za parafię i niech towarzyszy nam wymowna myśl Moliera:

„Jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za to, co robimy

ale także za to, czego nie robimy!”