XXI Niedziela Zwykła – 27 sierpień 2017.

„Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?” – pytanie Jezusa rozbrzmiewa w wciąż sercu Kościoła. Chrześcijanin – to ktoś, kto uznaje Chrystusa za zbawcę.  W wierze jest zawsze coś osobistego, niepowtarzalnego.  Nie można wiecznie chować się za wiarę innych. Wierzyć w Jezusa jako Boga oznacza zawierzyć Mu swoje życie, uznawać go za swoją drogę. Wiara jest decyzją, świadomym wyborem. Prośmy Boga o dar mocnej i żywej wiary dla siebie i innych.

Kończy się miesiąc sierpień. Nie bójmy się podejmować trudów i wyrzeczeń w dziedzinie trzeźwości. Umiejmy powiedzieć „nie” złym alkoholowym obyczajom – dajmy dobry przykład.

W poniedziałek- wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W czwartek – ustanowiony przez sejm RP Dzień Solidarności i Wolności.

Od tego tygodnia znów będzie Msza św.: w czwartek o godz. 18.00 i w piątek o 7.00.

W I piątek – wspomnienie bł. Bronisławy – litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00.

O 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci św. od 16.00.

O 17.20 –  wspólna modlitwa za parafię, za nasze rodziny, wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców parafii i o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.

Odwiedziny chorych od godz. 8.15.

Okazja do spowiedzi  św. przed każdą Mszą św. a I piątku w czwartek i piątek od 17.15.

W sobotę – I miesiąca – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

Szczere życzenia składamy wszystkim solenizantom tego tygodnia – szczególnie Augustynom, Bronisławom i Grzegorzom.

Dożynki parafialno-szkolne odbędą się w niedzielę – 10. IX. 2016 r. Msza św. dożynkowa o godz.15.00. Po niej w szkole festyn parafialno-osiedlowy. Wszystkich już dziś zapraszamy i prosimy – o zaangażowanie się w ich organizację.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

„Bóg zapłać” za każdy przejaw troski o naszą parafię, szczególnie za kwiaty i sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę na nasze parafialne inwestycje.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Na ostatni tydzień wakacji – życzymy wszystkim – umocnienia wiary i potrzebnych łask – dedykując myśl św. Augustyna:

„Nie staraj się zrozumieć, abyś uwierzył, lecz staraj się uwierzyć, to zrozumiesz”.