XXII Niedziela Zwykła – 03 wrzesień 2017.

Dziękujemy dziś Panu Bogu za czas wakacji i urlopów. W imię Boże rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Prośmy o Boże błogosławieństwo dla wszystkich nauczycieli, rodziców i wychowawców oraz dla uczniów, by nie marnowali swoich zdolności i jak najlepiej wykorzystali każdy dzień nauki.

Z racji listu biskupów adoracja Pana Jezusa w Eucharystii i akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi będzie w II niedzielę miesiąca.

Zmianka różańcowa dziś o 15.30.

W poniedziałek:

Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego –  o godz. 8.00 – dla uczniów klas I – VI szkoły podstawowej i o 9.30 – dla klas VII i wszystkich gimnazjalistów.

Wszystkich uczniów, nauczycieli, wychowawców, opiekunów i rodziców serdecznie zapraszamy.

Spowiedź św. od 7.30 i od 9.00. Nie będzie wyjątkowo Mszy św. o godz. 7.00.

We wtorek – wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty.

W środę – spotkanie zespołu charytatywnego po Mszy św. wieczornej.

W I czwartek – o 17.00 – „Godzina święta” – na chwilę adoracji szczerze zapraszamy. Po Mszy św. o godz. 18.00 – zebranie rady parafialnej i wszystkich, którzy pragną zaangażować się w życie parafii i w dożynki.

W piątek – 8.IX – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny /Matki Bożej Siewnej/ – na Mszy św. o 18.00 – błogosławienie nasion przeznaczonych do siewu. O 17.20 –  wspólna modlitwa różańcowa za parafię, za nasze rodziny, wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców parafii i o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.

Próby chóru – we wtorek i czwartek po Mszy św. wieczornej – uzdolnionych zapraszamy.

Dożynki parafialno-szkolne odbędą się w przyszłą niedzielę – 10. IX. 2017 r. Msza św. dożynkowa o godz.15.00/ nie będzie Mszy św. o 16.15/. Po niej w szkole festyn parafialno-osiedlowy. Również w ramach dożynek w  środę – 6. IX. 2017 od godz. 17.00 w „Dworku Białoprądnickim” odbędzie się okolicznościowy koncert dożynkowy i wystawa. Wszystkich serdecznie zapraszamy i prosimy – o zaangażowanie się w ich przebieg. Starostami w tym roku będą: p Ewa Kowanek i p. Jerzy Bożek. Eucharystii dożynkowej będzie przewodniczył X. Paweł Łukaszka – Proboszcz Parafii w Korzkwi.

Od 10 – 17 IX – będziemy przeżywać Tydzień Wychowania .

  1. Metropolita wraz z Caritas zapraszają osoby chore i starsze na pielgrzymkę do sanktuarium Krzyża św. w Mogile w piątek – 15 IX. O 11.00 – Droga Krzyżowa i o 11.30 Msza św.. Wyjazd spod strażnicy o 10.30 – zapisy chętnych przez cały tydzień po Mszach św. w zakrystii.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Wszystkim naszym dobrodziejom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą złożoną ofiarę na potrzeby parafii i nasze inwestycje, za modlitewne czuwanie w I piątek i w I  sobotę oraz za kwiaty i pomoc w sprzątaniu kościoła – wytrwale za nich się módlmy.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.30.

Na nowy rok szkolny i katechetyczny składamy serdeczne życzenia – obfitości darów Ducha Świętego – wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i wychowawcom z myślą T. Kotarbińskiego:

„Znakomitym nauczycielem jest dopiero ten,

kto umie innych nauczyć nawet tego, czego sam nie umie”.