XXIII Niedziela Zwykła – 10 wrzesień 2017.

Zgromadziliśmy się na Uczcie Eucharystycznej, by dać wyraz naszej wierze i zaakcentować swoją przynależność do Chrystusa. On, który daje się nam w słowie i chlebie życia, jawi się dzisiaj jako Zbawiciel i Przyjaciel człowieka, udzielając każdemu z nas Mądrości odwiecznej. Mądrości, która w jedności z Duchem Świętym pozwala człowiekowi zrozumieć i przyjąć wolę Najwyższego i po bratersku upomnieć bliźniego.

Z racji listu biskupów dziś adoracja Pana Jezusa w Eucharystii za nasze rodziny i akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi

Przeżywając dożynkową niedzielę dziękujemy dziś za plony ziemi i każdy trud pracy i wychowania, za to, że mamy chleb powszedni. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na nasze dożynki z poświęceniem wieńca dożynkowego:

        15.00 – Msza św. dożynkowa, którą odprawi X. Kanonik Paweł Łukaszka – Proboszcz Parafii w Korzkwi.

        16.00 – Festyn – wspólna zabawa w Szkole Podstawowej. Nie będzie Mszy św. o 16.15.

Od 10 – 16 IX – przeżywamy Tydzień Wychowania – módlmy się gorąco o łaskę dobrego wychowania.

W środę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

W czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Stajemy wobec tajemnicy krzyża, który jest znakiem naszego zbawienia. Śmierć Chrystusa na krzyżu była konieczna, byśmy mogli cieszyć się życiem wiecznym. Odkryjmy na nowo wielką wartość krzyża w naszym życiu i brońmy go przed znieważaniem.

W piątek – III miesiąca – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i zaraz Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz czuwanie modlitewne szczególnie w intencji naszych rodzin. Nie będzie jeszcze czuwania młodzieży.!!! Dlatego na zakończenie o 19.15 Apel Jasnogórski i błogosławieństwo . Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

Spotkanie scholi w piątek – o 16.30 – na utalentowanych cierpliwie oczekujemy.

W sobotę – III miesiąca – wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa – rodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na nabożeństwo o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – III miesiąca – dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30.

A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

  1. Metropolita wraz z Caritas zapraszają osoby chore i starsze na pielgrzymkę do sanktuarium Krzyża św. w Mogile w piątek – 15 IX. O 11.00 – Droga Krzyżowa i o 11.30 Msza św.. Wyjazd spod strażnicy o 10.30.

Nasza parafia została zaproszona na nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II – w piątek 22 IX – o godz. 17.00 /Msza św., Procesja Światła i uczczenie relikwii/. Wyjazd do Sanktuarium Św. Jana Pawła II autobusem o 15.15 – spod strażnicy. Koszt 10 zł. Zapisy przez cały tydzień.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej oraz dobrej książki.

Na ręce starostów, p. dyrektor szkoły i przewodniczącego Stowarzyszenia składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać” za trud przygotowania dożynek. Dziękujemy za każde zaangażowanie i poświęcenie dla parafii, za złożone ofiary, kwiaty i sprzątanie. Za dobrodziejów i darczyńców naszej parafii szczerze się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Na kolejny tydzień całej naszej wspólnocie parafialnej i szkolnej oraz wszystkim gościom – życzymy – niech patronka tej ziemi św. Maria Magdalena wyprosi każdemu łaskę, której najbardziej potrzebuje – a na dziś dużo dobrej dożynkowej zabawy, która niech nas jeszcze bardziej zjednoczy i umocni na wszelki trud zwłaszcza wychowywania, który przed nami – niech towarzyszy nam myśl T. Fontane`a:

„ Zawsze ostatecznie zwycięża

urodzajne pole nad nieurodzajnym”.