XXVI Niedziela Zwykła – 1 październik 2017

Kościół wypełniając wolę Bożą wzywa do nawrócenia i napełnienia nadzieją, że Bóg troszczy się o ludzi, kocha każdego, wszystkich pragnie obdarzyć zbawieniem. Przez tę ofiarę Chrystusa zbliża się do nas zbawienie i staje się ono naszym udziałem. Niech więc nasz udział w niedzielnej Eucharystii będzie wyrazem naszego oczekiwania i pełnym wiary wypełnianiem woli Bożej, by otrzymać przebaczenie, nadzieję i obietnicę zbawienia. Niech łaskę takiej postawy wyprasza nam NMP Różańcowa i św. Franciszek.

Z racji listu biskupów adoracja Najśw. Sakramentu w przyszłą niedzielę.

Dziś pierwsze nabożeństwo różańcowe z procesją o 15.30. Zapraszamy na procesję dzieci sypiące kwiatki i pierwszkomunijne, niosących baldachim, feretrony, sztandary, świece. Znajdźmy chwilę czasu na wspólną modlitwę i na procesję.

Członków Żywego Różańca zapraszamy na zmiankę, Mszę św. w ich intencji i spotkanie w domu parafialnym.

Kierujemy wielkie zaproszenie na modlitwę różańcową w każdą niedziele o 15.30, a w tygodniu o 17.30 – niech dotrze to zaproszenie szczególnie do dzieci i młodzieży – nie bójcie się różańca!. W kolejne dni zapraszamy szczególnie: w poniedziałki – klasy V i VI; we wtorki –  klasy III i IV; w środy – klasy VII i gimnazjalistów; w czwartki – klasy 0, I i II; w piątki – młodzież i Służbę Liturgiczną; w soboty – małżonków i wspólnotę rodzin; w niedziele – Żywy Różaniec, osoby starsze i samotne. Dzieci będą otrzymywać specjalne obrazki. Zachęcamy, byśmy często modlili się na różańcu indywidualnie i w rodzinach.

We poniedziałek – wspomnienie Św. Aniołów Stróżów.

We wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana – zapraszamy do chóru parafialnego – spotkania we wtorki o 18.30.

W środę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, patrona ekologów – spotkanie scholi o 16.30.

Po Mszy św. wieczornej o 18.45 spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VII, II i III gimnazjum.

W I czwartek – wspomnienie św. S. Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego Miłosierdzia – „godzina święta” o 17.00 połączona z różańcem o 17.30. Po Mszy św. wieczornej – spotkanie rady parafialnej i wszystkich zatroskanych o rozwój naszej parafii.

W I piątek – nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy naszą młodzież – obowiązkowo przyjdą uczniowie z klas VII, II, i III gimnazjum. Po Mszy św. krótkie spotkanie. Zbiórka lektorów o 18.45.

Dzieci zapraszamy na Mszę św. pierwszopiątkową o 16.30. Spowiedź od 16.00.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i dodatkowo w czwartek i w piątek od 17.15.

W I sobotę – wspomnienie NMP Różańcowej i Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót😮 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca.

Organizujemy pielgrzymkę na granice w ramach ogólnopolskiej inicjatywy „Różaniec do granic” – 7.X. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Wyjazd o 8.00 spod strażnicy, powrót około 19.00 /zabierzmy krzesełka/. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii do środy. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu.

W przyszłą niedzielę – 8.X – dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. z poświęceniem różańców o 11.30.

W tych dniach otrzymacie państwo kolejny numer „Zwiastunki” naszej parafialnej gazetki z zaproszeniem na  modlitwę zwłaszcza różańcową. Bardzo dziękujemy całemu zespołowi redakcyjnemu gazetki.

„Bóg zapłać” za każdy parafialny trud, szczególnie za sprzątanie i kwiaty oraz za każdą złożoną ofiarę. Módlmy się wytrwale za całą parafię i wszystkich dobrodziejów.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni wyjątkowo w piątek od 8.30!!!.

Życzymy wszystkim, niech październik będzie miesiącem odrodzenia mojej modlitwy osobistej, naszej modlitwy rodzinnej i parafialnej z myślą J. Eskriva:

„Święty różaniec jest potężną bronią.

Używaj jej z ufnością, a zadziwią cię wyniki”.