XXIX Niedziela Zwykła – 22 październik 2017

Przeżywamy dziś Niedzielę Misyjną rozpoczynającą Tydzień Misyjny pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Dzisiejsza niedziela przypomina nam o spoczywającym na nas obowiązku głoszenia Ewangelii całemu światu. Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii – mówi św. Paweł. Kto poznał i pokochał Chrystusa nie może Go zatrzymać tylko dla siebie. Nie każdy może zostać misjonarzem, lecz każdy może wspierać dzieło misyjne modlitwą i miłością, wyrzeczeniami i ofiarą.

Dziś również – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach.

Ponawiamy zaproszenie na ostatni tydzień modlitwy różańcowej w niedziele o 15.30, a w tygodniu o 17.30 – niech dotrze to zaproszenie szczególnie do dzieci i młodzieży – nie bójcie się różańca! Zapraszamy szczególnie tych, co nie byli ani raz. Odmawiajmy różaniec w naszych domach.

Bardzo pragniemy, aby powstała Żywa Róża Męska – zapraszamy chętnych mężczyzn – wpisy po Mszach św. w zakrystii.

We wtorek – próba chóru o 18.30 – wszystkich chętnych i uzdolnionych zapraszamy.

W środę – spotkanie scholi o 16.30 – uzdolnione dzieci zachęcamy.

W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów na ministrantów.

W sobotę – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

W przyszłą niedzielę – rocznica poświęcenia kościoła własnego. Na każdej Mszy św. modlitwa uwielbienia i wdzięczności – „Ciebie Boga wysławiamy” za Bożą obecność z nami i dla nas w tej świątyni, którą ciągle jeszcze wytrwale upiększamy przygotowując się do jej konsekracji.

Możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej – przed każdą Mszą św..

„Słuszną i zbawienną jest rzeczą modlić się za zmarłymi” – w imię wdzięczności i miłości bliźniego ofiarujmy za zmarłych nasze choroby i cierpienia, trudy i wyrzeczenia, nasze modlitwy i Msze św. oraz wypominki, które przyjmujemy po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej. Na wypominki roczne podajemy kilka najważniejszych dusz.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Z serca bardzo dziękujemy za każde dobro, wszelkie zaangażowanie i każdą złożoną ofiarę, za udział w różańcu, adoracji i apelu w III piątek miesiąca, modlitwę wspólnoty rodzin z małymi dziećmi w III sobotę, wszelką troskę o naszą świątynię, szczególnie za sprzątanie. Wszystkim niech Bóg sam wynagradza szczególnymi łaskami.

Na Tydzień Misyjny życzymy odwagi w głoszeniu wszędzie Ewangelii miłości i w dawaniu świadectwa Chrystusowi z myślą św. Cypriana:

„Nic nie jest bardziej nieużyteczne od chrześcijanina,

który nie przyczynia się do zbawienia innych”.