XXVIII niedziela Zwykła – 15 październik 2017.

Bóg przygotował nam ucztę, która jest zapowiedzią uczty mesjańskiej — zapowiedzią zbawienia. Wszyscy zostaliśmy zaproszeni na tę ucztę. Przychodzimy więc w niedzielę, by stanąć przed ołtarzem Pana i przygotować się na wieczne spotkanie z Nim tam, gdzie raz na zawsze zostanie zniszczona śmierć i grzech. Wszystko możemy w tym, który nas umacnia. Niech udział w uczcie Chrystusa przybliża nas do wiecznej uczty radości zbawienia.

Dziś III niedziela miesiąca – Msza św. szkolna o 11.30 a Msza św. młodzieżowa o 10.00.

Ponawiamy zaproszenie na modlitwę różańcową w każdą niedziele o 15.30, a w tygodniu o 17.30 – niech dotrze to zaproszenie szczególnie do dzieci i młodzieży – nie bójcie się różańca!. Zapraszamy szczególnie: w poniedziałki – klasy V i VI; we wtorki –  klasy III i IV; w środy – klasy VII i gimnazjalistów; w czwartki – klasy 0, I i II; w piątki – młodzież i Służbę Liturgiczną; w soboty – małżonków i wspólnotę rodzin; w niedziele – Żywy Różaniec, osoby starsze i samotne. Trochę smutno, że na różaniec przychodzi tak mało dzieci i młodzieży. Odmawiajmy różaniec w naszych domach.

Pragniemy, aby powstała Żywa Róża Męska – zapraszamy chętnych  20 mężczyzn – wpisy po Mszach św. w zakrystii.

W poniedziałek – św. Jadwigi Śląskiej.

We wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II o 18.45 i próba chóru o 18.30 – wszystkich chętnych i uzdolnionych zapraszamy.

W środę – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia. Naszej służbie zdrowia składamy serdeczne życzenia. Ogarnijmy modlitwą chorych i tych, którzy im służą. Spotkanie scholi o 16.30

Również w środę o 20.15 spotkanie Akademii Witkowickiej – na to spotkanie zapraszamy szczególnie studentów, profesorów i lekarzy.

W piątek – III miesiąca – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i naszego miasta. Po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i zaraz Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz czuwanie grupy modlitewnej. O 19.15 – czuwanie młodzieży zakończone błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VII, II i III gimnazjum.

W sobotę – III miesiąca – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.- rodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na różaniec  o 17.30 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – Niedziela Misyjna – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach – program w gablocie.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Teresom, Jadwigom, Łukaszom, Janom składamy szczere życzenia wielu łask.

„Słuszną i zbawienną jest rzeczą modlić się za zmarłymi” – w imię wdzięczności i miłości bliźniego ofiarujmy za zmarłych nasze choroby i cierpienia, trudy i wyrzeczenia, nasze modlitwy i Msze św. oraz wypominki, które przyjmujemy po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej – przy wyjściu są wypominkowe karteczki.

Możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej – przed każdą Mszą św..

Z okazji Dnia Papieskiego – nasz zespół charytatywny zebrał na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – 1361 zł.

„Bóg zapłać” w imieniu ubogich uczniów za każdą złożoną ofiarę.

Od 16-27. X. – na terenie naszej szkoły przy ul. Porzeczkowej 3, odbędzie się zbiórka elektrośmieci, makulatury, baterii i płyt CD.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej i Dzienniczka S. Faustyny.

Serdeczne „Bóg zapłać” za każdą troskę o parafię, za udział w modlitwie różańcowej i za każdą złożoną ofiarę. Dziękujemy za troskę o kościół, kwiaty i trud sprzątania.

Wszystkim życzymy, abyśmy zawsze byli ludźmi prawdziwej i wytrwałej modlitwy i aby modlitwa dokonywała w nas wielkich rzeczy dedykując myśl S. Kierkegaarda:

„Najsilniejszy jest zawsze ten,

kto umie złożyć dłonie do modlitwy”.