XXXII Niedziela Zwykła – 12 listopad 2017.

Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli przypomina nam prawdę o naszym przeznaczeniu do chwały zmartwychwstania. Udział w Eucharystii jest znakiem naszego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem. Grzeszni i słabi przychodzimy do Boga, bo On jeden, ma przebaczenie, bo On, jeden może mas napełnić mądrością, byśmy byli czujni i zawsze gotowi ma spotkanie z Chrystusem. Czuwajmy na modlitwie, by kiedyś wejść ma wieczne gody Baranka. Niech więc płoną nasze serca wiarą i miłością, by już tutaj być blisko Pana, by kiedyś otrzymać obiecane życie wieczne.

Z racji listu – dziś listopadowa adoracja Najśw. Sakramentu za zmarłych.

Zgodnie z decyzją Episkopatu Polski przeżywamy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

W poniedziałek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

We wtorek – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum o 18.45. Próba chóru również we wtorek po Mszy św. wieczornej.

W środę – spotkanie scholi o 16.30.

W czwartek – wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Bożej Miłosierdzia.

W piątek – III miesiąca – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz czuwanie grupy modlitewnej. O 19.15 – czuwanie młodzieży zakończone błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VII, II i III gimnazjum.

W sobotę – III miesiąca – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy – rodziców z małymi dziećmi i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na nabożeństwo o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – III niedziela miesiąca – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy. Dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30 – po Mszy św, nagrody za różaniec. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VII, II i III gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Ojciec Święty Franciszek ustanowił XXXIII Niedzielę Zwykłą – w tym roku 19 XI – Światowym Dniem Ubogich. Zespół charytatywny zbiera dziś ofiary do puszek na pomoc dla nich z okazji Święta Ubogich. W odpowiedzi na wezwanie pasterza Kościoła do zorganizowania „prawdziwego spotkania z ubogimi, a także do dzielenia się, które powinno stać się stylem naszego życia” w dniach 14-19. XI. – na Małym Rynku w naszym mieście odbędą się dla ubogich archidiecezjalne wydarzenia. Szczegóły na plakacie.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę śladami męczeńskiej śmierci błogosławionej Karoliny Kózkówny i do Szczepanowa – 18. XI. 2017. Wyjazd autokarem o 9.30. Powrót w godz. 21.00 – 22.00. Koszt wyjazdu ok. 30 zł. Szczegóły na plakacie. Zapisy do środy w zakrystii.
Nasza szkoła organizuje zbiórkę zabawek, gier, książek (lektur szkolnych), pluszaków w dniach od 13 – 17 XI. – do koszy w holu szkolnym na parterze obok świetlicy. W imieniu wszystkich, i tych małych i tych dużych – serdecznie DZIĘKUJEMY.”

Nie bójmy się poczytać prasy katolickiej.

Z całego serca dziękujemy  za zrozumienie, pomoc i trud sprzątania w tym tygodniu: „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę . Niech tym większa będzie nasza modlitwa w intencji naszej parafii oraz za każdego ofiarodawcę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w sobotę od 8.30. Znajdźmy godzinkę czasu, by przygotować naszą świątynię.

Życzmy wszystkim, abyśmy zawsze dobrze wykorzystywali czas i otrzymane talenty – ten parafialny również – które dał nam Bóg z myślą Św. O. Pio:

”Czas spożytkowany na chwałę Boga i dla zdrowia duszy

nigdy nie jest czasem straconym”.