XXXIII Niedziela Zwykła – 19 listopad 2017.

Zbliżający się koniec roku liturgicznego przypomina nam o nadchodzącym końcu świata. „Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą” – mówi do nas Jezus. Przemija nasze życie, przemija świat. To nie powód do rozpaczy. To raczej wezwanie, by budować swoje życie na tym, co trwałe – na Słowie Boga. Słowo Boże daje nadzieję silniejszą niż wszystko. Eucharystia jest także zapowiedzią, jest przedsmakiem ucztowania z Bogiem w wieczności. Niech więc rozbudzi naszą tęsknotę za Bożą bliskością, za pełnią życia. W świetle tej prawdy chrześcijanin powinien układać swoje życie, dobrze wykorzystując swój czas. Dnia sądu Bożego nie można oczekiwać z założonymi rękami, trzeba się nań przygotować przez wierne wypełnianie swych obowiązków.

Ojciec Święty Franciszek ustanowił XXXIII Niedzielę Zwykłą – Światowym Dniem Ubogich.  Niech ten dzień będzie wielkim zaproszeniem do „prawdziwego spotkania z ubogimi, a także do dzielenia się, które powinno stać się stylem naszego życia”.

W poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

We wtorek – wspomnienie Ofiarowania NMP – próba chóru po Mszy św. wieczornej.

W środę – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego – p. Organiście, chórowi i  naszej scholi składamy serdeczne życzenia – spotkanie scholi o 16.30.

Pragniemy zakupić okazyjnie z Holandii organy piszczałkowe do naszej świątyni. Koszt zakupu z montażem i strojeniem to – 55 000 zł. Zachęcamy do zasponsorowania choć jednej piszczałki – ofiara 150 zł. Oczekujemy na ofiarodawców do 26. XI – wtedy musimy podjąć ostateczną decyzję.

Również w środę – 22.11 – o godz. 20.15 – Akademia Witkowicka zaprasza studentów, profesorów, lekarzy, nauczycieli i chętnych na spotkanie przy kominku.

W czwartek – o 17.00 – spotkanie kandydatów na ministrantów..

W piątek – wspomnienie św. Męczenników wietnamskich Andrzeja i Towarzyszy. Zapraszamy na czuwanie  modlitewne od godz. 17.20.

Kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum zapraszamy na spotkanie w piątek o 18.45.

W sobotę – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy. Zapraszamy na spotkanie wspólnoty młodzieżowej o 19.00!. Miłe widziany każdy młody chętny, by rozwijać swoją wieź z Bogiem przez modlitwę, śpiew, zabawę i mądrą dyskusję.

W przyszłą niedzielę – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

Poczytajmy prasę katolicką i Pismo św..

Serdeczne „Bóg zapłać” za każdą troskę o parafię i za każdą złożoną ofiarę na nasze parafialne potrzeby, na pomoc dla ubogich i na „piszczałkę”.  Dziękujemy za kwiaty i trud sprzątania. Wyrazy wdzięczności tym, którzy przychodzą na wspólną modlitwę, za udział w adoracji w III piątek miesiąca, za modlitwę rodzicom z małymi dziećmi oraz udział w parafialnej pielgrzymce śladami męczeńskiej śmierci błogosławionej Karoliny Kózkówny.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30. Znajdźmy godzinkę czasu, by przygotować naszą świątynię. Niech tym większa będzie nasza modlitwa w intencji dobrodziejów i ofiarodawców.

Na kolejny listopadowy tydzień – życzymy wszystkim dużo Bożej otuchy, Bożego ciepła i chrześcijańskiej nadziei z myślą św. Franciszka z Asyżu:

„Tylko w ubogich możemy coś Bogu naprawdę ofiarować”.