UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 26 listopad 2017.

Kościół na zakończenie roku liturgicznego ukazuje nam Jezusa Chrystusa jako Króla Wszechświata zasiadającego na tronie, a zarazem ukrzyżowanego i po ludzku „bezsilnego” Zbawiciela. Jednak to właśnie Ukrzyżowany i Zmartwychwstały jest Głową Kościoła i Panem wszystkiego, co istnieje. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do współpracy w budowaniu Chrystusowego królestwa prawdy, sprawiedliwości, miłości i pokoju.

We wtorek – próba chóru o 18.30.

W środę – spotkanie scholi o 16.30 – chętnych zapraszamy.

W czwartek – święto św. Andrzeja, Apostoła – o 17.00 – spotkanie kandydatów na ministrantów..

W I piątek – litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy naszą młodzież – obowiązkowo przyjdą uczniowie gimnazjum z klas VII oraz II i III gimnazjum. Po Mszy św. krótkie spotkanie. Spotkanie lektorów o 18.45.

Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. w I piątek o 16.30. Spowiedź od 16.00.

Grupa modlitewna zaprasza na czuwanie od godz. 17.20.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

Okazja do spowiedzi św. dla młodzieży i starszych przed każdą Mszą św. oraz w czwartek i w piątek od 17.15.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. Wszystkich zapraszamy.

W przyszłą niedzielę – rozpoczynamy czas Adwentu – czas przygotowania się na przyjście Chrystusa w tajemnicy Bożego Narodzenia. Uczyńmy to z Maryją licznie uczestnicząc w Roratach – w niedzielę o 8.00 a w tygodniu o18.00 – szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Na Roraty przychodźmy z lampionami i przynośmy serduszka z dobrymi uczynkami /będą później włożone do szopki/. Dzieci będą otrzymywały specjalne obrazki o św. Józefie.

Również – 3. XII – na Mszę św. o 11.30 zapraszamy rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Św. na której poświęcimy i rozdamy pamiątkowe medaliki z wizerunkiem Matki Bożej.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Zdzisławom i Andrzejom składamy szczere życzenia.

Członkowie rady parafialnej posiadający specjalne upoważnienie pod koniec przyszłego tygodnia roznosić do każdego mieszkania poświęcone opłatki z gazetką i życzeniami oraz zbierać ofiary na nasze parafialne inwestycje – na pozostałą część ławek – prosimy o wyrozumiałość – przyjmijmy ich z życzliwością. Na osiedlu pojawili się już fałszywi roznosiciele opłatków – parafia nie posyła z opłatkami dzieci i młodzieży, ani ministrantów.

Adwentowy Dzień Skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych będzie się w sobotę – 2.XII. 2017 – o godz. 16.00 – na Wzgórzach Krzesławickich.

Poczytajmy prasę katolicką i Pismo św..

Serdeczne „Bóg zapłać” za każdą troskę o parafię i za każdą złożoną ofiarę na nasze parafialne potrzeby, szczególnie na organy. Dziękujemy za troskę o kościół i trud sprzątania.

Nie mając jeszcze pełnej kwoty podjęliśmy decyzję zakupić okazyjnie z Holandii organy piszczałkowe do naszej świątyni. Wpłaciliśmy zaliczkę – 35 000 zł. Dlatego zachęcamy już bezterminowo do zasponsorowania choć jednej piszczałki. Tir z częściami organów dotrze do nas już w najbliższy piątek – 1 . XII – przed południem. Bardzo prosimy o zgłaszanie się mężczyzn, którzy pomogą go rozładować. Od poniedziałku – 4. XII – rozpoczniemy czyszczenie ponad 1000 piszczałek i montaż organów, będzie potrzeba do czyszczenia z kurzu wielu osób.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30. Znajdźmy godzinkę czasu, by przygotować naszą świątynię.

Życzymy wszystkim, by Chrystus rzeczywiście był królem naszych serc, naszych rodzin, naszej parafii i Ojczyzny – dedykując myśl  św. Jana Bosko:

„Każda chwila czasu jest cenna, a każdy czas, który dobrze spożytkujesz,

będzie skarbem zdobytym przez ciebie”.